Výživná instantní formule pro tvorbu koktejlů, založená na nativním proteinu vyrobeném filtrací přímo z čerstvého kozího mléka a navíc obohacená o prebiotická vlákna zastoupená přirozeně v lidském mateřském mléce, stabilní mct tuky a komplex vitaminů a minerálů pro maximální výživu, synergii a absorpci všech látek bez zatížení trávícího ústrojí. Produkt neobsahuje žádná sladidla, barviva, aromata a balastní látky, je GMO free a rBGH(rBST) free a je 100% naturálně ochucen pouze cejlonskou skořicí a pravou vanilkou bourbon. Jeho plnou a smetanovou chuť mu dodává čistota a kvalita použitých surovin.

Produkt jsem navrhl osobně na základě svých více než 15ti let zkušeností v oblasti lidské výživy a doplňků stravy jako alternativu ke všem konvenčím proteinovým produktům z kravského mléka s umělými sladidly, které běžně vidím jak u profesionálních tak rekreačních sportovců a mladých atletů.

Jelikož jsem nechtěl produkt zbavovat přirozených mikroživin, jako je mléčný tuk a laktóza - tak je zcela nevhodný pro všechny, kdo jsou citliví na mléčný cukr. Lidský organismus je při řádném kojení nejdéle ze všech savců schopen ze syrové laktózy lidského mateřského mléka po dobu kojení nejen brát potřebnou energii, ale také s ní budovat svůj mikrobiom a základní imunitní systém i kolonie laktobacilů a bifidobakterií. Zdravý lidský mikrobiom, který nebyl nabourán špatnou stravou, léky, chemií apod. je schopen bez problému trávit laktózu (i z pasterizovaných zdrojů) celý svůj život a je pro něj také mnohem vhodnější než například fruktóza, sacharóza(50/50 glukoza a fruktoza) nebo rafinovaná glukóza apod. zdroje energie, které lidé denně spotřebovávají. Je třeba si uvědomit, že za správných podmínek funguje laktóza také jako prebiotikum (a to nejen u miminek při kojení). Proto, pokud máte jakýkoli problém s laktózou, doporučuji se zaměřit na obnovu zdraví a bakteriálního složení svého mikrobiomu a maximální eliminaci patogenních cukrů, které jsou na rozdíl od laktózy toxické pro játra.

Výrobek je velmi naturální a superčistý. Neobsahuje žádná zbytečná aditiva a dokonce ani emulgátor (běžně se používá sójový nebo slunečnicový lecitin). Vysoce kvalitní kozí protein je zpracovaný šetrným způsobem, čímž si zachovává nejvýživnější látky. Přidána je cejlonská skořice a vanilka bourbon, která sice šokuje svou cenou (přes 10.000 Kč/kg), ale 100% stálo za to ji použít místo jakýchkoli sladidel nebo aditiv pro dosažení ochucení produktu. Dále jsou přidány nejlepší formy vitamínů D a K, vitamíny B komplexu a nejnovější prebiotika 2FL, které jsou přirozeně v našem mateřském mléce. To vše, dává dohromady skvěle chutnající naturální protein, plnotučnou jemnou mléčnou chuť a ohromné množství živin. Proto to není jen Protein, ale jakýsi “Elixír”.

Samozřejmostí je tedy použití Kozího zdroje, který je ze všech dostupných mlék svým složením nejblíže lidskému mateřskému + dodatek minerálů, vitamínů D3+K2, které by měli dle mého osobního mínění být u proteinů naprostou samozřejmostí (ano bohužel nikdy nejsou) nejen proto, že bývají často deficitní, ale hlavně proto (a to si opravdu málokdo uvědomuje) že všechny mléčné/syrovátkové proteinové přášky jsou velmi bohatým zdrojem vápníku, který bez těchto vitamínů zkrátka Váš organismus nevyužije správně. Tato problematika se také vztahuje na všechny mléčné potraviny a produkty na trhu, které nejsou od pastvených zvířat a/nebo byly odtučněny a tímpádem vit. K2 nemohou přirozeně obsahovat.

Vše jsem navrhl pro výsledný, dobře vyrovnaný poměr a alkalické působení produktu bez běžného rizika silné demineralizace organismu, kterou způsobuje skoro každý konvenční proteinový produkt na trhu (zejména izoláty, které mohou dokonce způsobovat při dlouhodobém užívání kromě známého vypadávání vlasů a zubního kazu i ledvinové a jaterní potíže). Jedna dávka produktu obsahuje celých 643mg! kvalitního Vápníku! Protein je při samostatném a správném užití perfektně a lehce stravitelný a nezatěžuje organismus. Díky komplexnímu složení Vaše zuby ani vlasy neoslabí, ale spíše zesílí.

Přestože jde o kozí protein tak jeho špičková kvalita a specifické plemeno koz, od kterých se získává zaručuje 100% absenci běžně neoblíbené kozí pachuti a samozřejmě vylučuje automaticky problematiku s kravskými produkty, A1 typem kaseinu, většími tukovými globulemi kravského mléka atd.. Jde o vyjímečně dobře stravitelný protein s bonusovým komplexem aktivních živin, vitamínů a minerálů, probiotik, trávících enzymů a dalších látek.

Proč jsem navíc do formule přidal MCT tuk (kromě důvodu, že jsem přidal "v tucích rozpustné vitamíny" D3 a K2) ???

Doktoři Ray Peat, Weston Price a mnoho dalších kapacit dokázali a zkoumali prospěšnost nasycených tuků včetně MCT. Pravda např. kokosového oleje je zřejmá každému, kdo studoval zdravotní stav obyvatel tradičních tropických kultur, ve kterých je kokosový olej základem výživy již po tisíce let. Už v roce 1930 cestoval zubař Dr. Weston Price po jižním Pacifiku a zkoumal tradiční způsoby stravování a jejich vliv na zdraví obecně a zejm. pak stav zubů. Objevil, že strava bohatá na kokos byla zdravá a vyvážená i přes extrémně vysoký obsah tuku. Srdeční choroby se prakticky nevyskytovaly. Mnohé studie na obyvatelstvu Pacifických ostrovů, které získává 30-60% veškerého příjmu kalorií z plně saturovaného kokosového oleje, vykazují téměř nulové množství kardiovaskulárních nemocí. Ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz, že by přirozeně vysoce nasycené tuky(bez obsahu pufa) měly jakýkoliv škodlivý vliv.

Díky 60 let trvající negativní propagandě a mýtům vůči přirozeně nasyceným olejům, byste asi odhadovali, že tyto komunity budou postiženy ucpanými arteriemi, obezitou a srdečními nemocemi. Není tomu tak. Naopak správné nasycené tuky vč. kokosového oleje ukazují vitální efekt pro tělo.

Proč sportovci používají MCT tuk?
Rychlý nástup čisté energie. MCT jsou obzvláště přínosným doplňkem při fyzické námaze, vzhledem k jejich vysokému obsahu energie, vysoké rychlosti absorpce a rychlé metabolické přeměně do buněčné energie. Navíc MCT mohou být rychle mobilizovány v období zotavení po cvičení, aby obnovily svaly a zabránily rozpadu bílkovin, ke kterému může dojít, když má tělo maximální nároky a využívá energetické rezervy těla.

MCT TUKY snadno pronikají buněčnými membránami a nepotřebují speciální enzymy k tomu, aby je tělo efektivně využilo.

 MCT se přímo v játrech okamžitě mění v energii, spíš než by se ukládaly v podobě tuku.

 MCT jsou snadno stravitelné, podporují metabolismus a snadno se mění v energii.

Několik studií ukázalo, že MCT mohou zlepšit fyzický a atletický výkon. Osobně mám perfektní zkušenost s používáním mct tuku kolem tréninků k proteinu. V ketóze je to pak opravdu energetická rozbuška a perfektní stimulatnt. Tento protein sám používám (ano vím velmi nestandartně) PŘED tréninkem, jakož jsem již roky využíval jiné značky, protože mi před tréninkem komplexní protein sedí jako lehká svačina a přitom dodá potřebné živiny i energii a nezatíží mě na workoutových pohybech. Navrhl jsem ho tedy s dodatkem MCT právě i pro použití kolem tréninků, protože tak to dělám s úspěchem sám.

 Navíc, výzkum ukázal, že díky svému metabolickému efektu zvyšuje mct olej aktivitu štítné žlázy. A asi jste slyšeli, že tzv. „líná“ štítná žláza je jedním z důvodů, proč se některým lidem nedaří zhubnout i přes veškerou snahu. Kromě ztráty nadváhy jsou i další výhody povzbuzení metabolismu – urychlí se i proces regenerace. Buňky se rychleji regenerují, nahrazují se staré buňky a celkový imunitní systém lépe funguje.

Tento produkt navíc obsahuje 512mg/100g nejdůležitějšího minerálu všech špičkových atletů - hořčíku (cca 75% v chelátové formě, zbytek naturálně obsažen v kozím proteinu) a má v sobě ještě díky dalšímu dodatku chelátu zinku tak v podstatě skrytě (ale účelně) zabudovaný známý ZMA (MZB) produkt, který je velmi oblíbený ve fitnes sféře a mezi kulturisty (více informací k této kombinaci si najděte na internetu nebo v literatuře). Znalce možná napadne fakt, že vysoký obsah vápníku zákonitě sníží vstřebání zinku a nedoporučuje se - to je pravda, sníží ho, ale nezabrání mu úplně, proto je produkt vhodný také na noc - jednak obsahuje jak rychle tak pomaleji vstřebatelné bílkoviny a jednak působí jako slabší ZMA.

 

Produkt obsahuje 2’-FL!

2’-Fukosyllaktóza (2’-FL) je oligosacharid, přesněji, fukosylovaný neutrální trisacharid složený z jednotek L-fukózy, D-galaktózy a D-glukózy. Jedná se o nejčastěji používaný oligosacharid lidského mléka (HMO), který se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce, tvoří asi 30% všech oligosacharidů lidského mléka. 2’-FL byla poprvé objevena v 50. letech minulého století v mateřském mléce. Oligosacharidová primární izolační technika se používá od roku 1972.

2’-FL je univerzální a zcela unikátní prebiotický sacharid pro užití v jakémkoli věku. Je to jedinečná sloučenina pocházející z mateřského mléka. Střevní flóra je důležitým hráčem, který ovlivňuje mnoho aspektů lidské fyziologie. Mateřské mléko je od přírody první potravou dítěte, které tvoří střevní flóru od základu, selektivně stimuluje růst specifických bakterií, zejména bifidobakterií. Speciální cukerné sloučeniny (oligosacharidy) v mateřském mléce, k nimž patří 2’-fukosyllaktóza, hrají klíčovou roli v tomto důležitém procesu tvorby mikrobiomů.

Všichni samozřejmě víme, že mateřské mléko je ideální pro kojence. Je to nejlepší základ, který jim může být dát. Jak příroda zamýšlí: z hlediska živin, imunitního systému a střevní flóry. Málokdo si však uvědomuje, že specifické cukry mateřského mléka mohou extrémně prospívat i dospělé střevní flóře. Výživa a bakterie přispívají k udržení správné rovnováhy. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby: zdravějším stravováním a cíleným krmením zdravých bakterií. Tato strategie je životně důležitá, protože není vždy dostatečné pracovat pouze s běžnou výživou, pokud chcete cíleně zlepšit slabou střevní flóru. S 2’-fukosyllaktózou krmíte hlavně bifidobakterie. Nízká hladina bifidobakterií je mimo jiné spojena s diabetem a syndromem dráždivého tračníku. Nerovnováha ve střevní flóře je ve skutečnosti pozorována při různých klinických stavech, jako je Parkinsonova choroba, ale také úzkostné poruchy, deprese a bolesti zad. Stručně řečeno: bifidobakterie jsou důležité. Takže - měli byste vypít denně sklenici mateřského mléka? Z pochopitelných důvodů to není opravdu možné a ani přirozené nebo morální. Ve Vašem věku by jste ho pravděpodobně stejně už ideálně nestrávili. Proto může být užitečná možnost vzít si pouze ty sacharidy z mateřského mléka, které působí ideálně prebioticky na náš osobitý mikrobiom.

Produkt obsahuje kompletní B-komplex vitamínů(100g/30g): B1 (2,94 mg 267% RHP/ 0,88 mg 80% RHP), B2 (3,74 mg 267% RHP / 1,12 mg 80% RHP), B3 (32,75 mg 267% RHP / 12,8 mg 80% RHP), B5 (16 mg 267% RHP / 4,8 mg 80% RHP), B6 (3,74 mg 267% RHP / 1,12 mg 80% RHP), B12 (13,36 mcg 534% RHP / 4 mcg 160% RHP), biotin (801,6 mcg 1603% RHP / 240 mcg 480% RHP), kyselina listová (1068 mcg 534% RHP / 320 mcg 160% RHP) 

 Produkt je ochucen pouze pravou cejlonskou skořicí a pravou vanilkou bourbon! Mají ve složení kromě ochucení samozřejmě i další opodstatnění - jednak jde o alkalické a antibakteriální zdroje vlákniny a živin a jednak mají mnoho specifických benefitů, které doporučuji si dohledat na internetu nebo v literatuře.

Nutriční hodnoty ve 100 g / 30 g (jednorázová dávka):

Energetická hodnota: 1552 kJ (371 kcal) / 466 kJ (111 kcal)
Bílkoviny: 65,2 g / 19,6 g
Sacharidy: 13,7 g / 4,1 g
Z toho cukry: 9,7 g / 2,9 g
Tuky: 5,7 g / 1,7 g
Z toho nasycené mastné kyseliny: 5,2 g / 1,6 g
Vlákniny: 2,1 g / 0,6 g Sůl: 0,26 g / 0,08 g

Vápník: 2143 mg (267,9% RHP) / 643 mg (80,4% RHP)

Hořčík: 512 mg (136,5% RHP) / 153 mg (40,8% RHP)

Draslík: 463 mg (23,1% RHP) / 138 mg (6,9% RHP)

Fosfor: 1397 mg (199,6% RHP) / 419 mg (59,9% RHP)

Zinek: 10 mg (100% RHP) / 3 mg (30% RHP)

Vitamíny B komplexu:
B1 (2,94 mg 267% RHP/ 0,88 mg 80% RHP), B2 (3,74 mg 267% RHP / 1,12 mg 80% RHP), B3 (32,75 mg 267% RHP / 12,8 mg 80% RHP), B5 (16 mg 267% RHP / 4,8 mg 80% RHP), B6 (3,74 mg 267% RHP / 1,12 mg 80% RHP), B12 (13,36 mcg 534% RHP / 4 mcg 160% RHP), biotin (801,6 mcg 1603% RHP / 240 mcg 480% RHP), kyselina listová (1068 mcg 534% RHP / 320 mcg 160% RHP)

Vitamin D3 – 16,7 mcg (334% RHP) / 5 mcg (100% RHP)

Vitamin K2 – 83 mcg (334% RHP) / 25 mcg (100% RHP)

*RHP – referenční hodnota příjmu.

SLOŽENÍ:

Nativní kozí mléčný protein, MCT prášek (triglyceridy se středně dlouhým řetězcem), cejlonská skořice mletá, bisglycinát hořečnatý, 2’-fukosyllaktóza (2’-FL), mletá vanilka bourbon, premix vitamínů B komplexu (niacinamid, pyridoxin hydrochlorid, pantothenát vápenatý, kyselina listová, riboflavin, thiamin hydrochlorid, B12 (nosič: maltodextrin, kyanokobalamin), biotin), bisglycinát zinečnatý, cholekalciferol, menachonin MK7.

Alergen: mléko, skořápkové plody

SKLADOVÁNÍ

Skladovat v suchu a teplotě do 25 °C, mimo dosah dětí a slunečních paprsků. Po odebrání potřebného množství obal ihned uzavřít.

UPOZORNĚNÍ

Není vhodné pro osoby s citlivostí na mléčné složky a/nebo intolerancí laktózy Nevhodné v těhotenství a při kojení, při nízkobílkovinné dietě, při alergii na některou z použitých surovin. Nenahrazuje pestrou stravu.

VÝROBCE

Vyrobeno v ČR. Distributor: www.AdamRaw.cz, Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949, IČ: 03452824

SPECIFIKACE VÝROBKU

Doplněk stravy v prášku.

DATUM TRVANLIVOSTI

Minimální trvanlivost do: uvedeno na dně obalu

OBSAH: 480g (16 dávek po 30g)

  

Vlastnosti:

Jde o kompletní protein, založený na kozím zdroji, který funguje:

• jako funkční (sportovní) výživa pro sportovce funguje s cílem rychle obnovit a budovat svalovou hmotu, poskytuje svalovou výživu během silového tréninku pro všechny s cílem zvýšit vytrvalost, koncentraci a svalovou sílu, bránit svalovému katabolismu, zlepšit adaptaci na stres, zvýšit energii organismu, která umožňuje, aby byly tréninky více produktivní a bez újmy na zdraví;

• jako funkční potravina pro fyzicky aktivní osoby (doplněk s proteiny a aminokyselinami, včetně esenciálních vitamínů a stopových prvků) pomůže zvýšit dobu trvání činnosti, prevenci únavy, lepší přizpůsobení se zátěži, zkrácení doby zotavení po cvičení;

• jako lepší alternativa k fastfood občerstvením nebo jako náhrada za 1 svačinu;

• na zvýšení tělesné hmotnosti v případě, že je nepřirozeně nízká (při normální tělesné hmotnosti v doporučených dávkách nemá žádný negativní vliv na tělesnou hmotnost);

• také na programy hubnutí a nahrazení jídel jako večeře nebo svačina při shazování váhy;

• jako funkční potravina pro tělesně postižené osoby (na únavu z nedostatku odpočinku po nemoci, fyzicky nepovolaných) s cílem zlepšit tělesný stav, dávku energie, zlepšení vstřebávání živin a normalizovat metabolické procesy;

• jako funkční potravina obohacuje jídelníček zdravých lidí o kompletní bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny a minerály jako preventivní opatření deficitu zákl. živin;

• jako funkční potravina pro lidi v průběhu rehabilitace po nemoci, zranění či operaci (dietní obohacení těla o bílkoviny a aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky pro hojení), s cílem zlepšit metabolismus a celkový zdravotní stav, zvýšení tolerance k dennímu zatížení.


Mohlo by Vás zajímat

Kozí Whey Protein 1800g (Natural)

Kozí Whey Protein 1800g (Natural)

Unikátní kozí syrovátkový protein bez aditiv.

skladem

2 999 Kč

Kolagen WOLDOHEALTH 500g

Kolagen WOLDOHEALTH 500g

Argentinský hovězí kolagen hydrolyzát. Top kvalita. Baleno v Německu.

skladem

599 Kč 559 Kč

Orgainic BIO protein 1kg

Orgainic BIO protein 1kg

BIO a unikátně čistý syrovátkový "grass fed" protein.

skladem

1 250 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím