BIO 89% čokoláda Zázvor Kurkuma (PERU) 80 g
Silné kořeněné aroma zázvoru a populární zemitá kurkuma doplňují chuť peruánských kakaových bobů. Zobrazit více
| Kód: | Kód: 223 |
Jednodruhová (single origin) čokoláda s vysokým procentem kakaa (89%) odkrývá typické vyvážené aroma peruánského kakaa. Místní vzácná odrůda kakaovníku Criollo je vysoce ceněná pro výjimečnou chuť a vůni, ve které se harmonicky snoubí hořkost, sladkost a jemná kyselost s tóny sušeného ovoce. Silné kořeněné aroma zázvoru a populární zemitá kurkuma dokonale doplňují chuť peruánských kakaových bobů.
Celkový obsah cukru v množství pouze 9g na 100g (méně než 7g na 80g tabulku) pochází pouze z kokosového cukru, který se získává sušením ručně sbíraného nektaru z kokosových květů a dodává čokoládě jen velmi jemné sladové tóny. Toto množství je menší než např. množství přírodního cukru v jedné půlce jablka. S 89 % je tato čokoláda správnou volbou pro milovníky čokolád s velmi vysokým obsahem kakaa, kteří konzumují vysokoprocentní čokolády zejm. pro jeho benefity. Kakao je přirozeně bohaté na hořčík, draslík, železo, zinek a fosfor.
Málokdo si uvědomuje, jak bohatým zdrojem živin a zejm. minerálů pravé kakao je. Je však potřeba myslet i na obsah antinutrientů a to zejm. oxalátů v pravém kakau, proto nedoporučuji více než 50g prášku či 80g vysokoprocentní čokolády za den pro sportovce a 25g/40g pro nesportovce. Pravé kakao je opravdovou superpotravnou.
Čokolády značky VIVANI jsou vyráběny německou rodinnou firmou Ludwiga Weinricha. Rodina vyrábí čokolády již déle než jedno století. Tradice a zkušenost spolu s nejlepšími bio surovinami, moderním vybavením a pečlivou kontrolou jsou zárukou vysoké kvality.
HMOTNOST: 80 g
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: kakaová hmota, cukr z kokosových květů 9 %, kakaové máslo, zázvor 4 %, kurkuma 2 %. Všechny suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Obsah kakaové sušiny nejméně 89 %.
UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY: Může obsahovat stopy skořápkových plodů, mléka a lepku.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:
| Energetická hodnota | 2460 kJ/595 kcal |
|---|---|
| Tuky | 50,1 g |
| - z toho nasycené mastné kyseliny | 31,4 g |
| Sacharidy | 19,6 g |
| - z toho cukry | 9,1 g |
| Bílkoviny | 9,3 g |
| Sůl | 0,05 g |
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Hořká čokoláda se zázvorem a kurkumou. Chraňte před teplem.
DE-ÖKO-013
Zemědělská produkce mimo EU
Mohlo by Vás zajímat
Akce dmt 12/25 BIO sušené klementinky v čokoládě Naturkostbar (Swiss) 100g (CZ-BIO-002)
Úžasné křupavé, sladké italské organické mandarinky klementinky obalené v 73% jednodruhové bean-to-bar čokoládě (Uganda) od Naturkostbar. Švýcarská řemeslná manufaktura, BIO certifikováno.
BIO Vysokopolyfenolický olivový olej Drop Of Life (RAW Limited) 500ml (CZ-BIO-002)
Ultra antioxidační olivový olej z limitované edice RAW Reserve v dřevěné krabičce.
BIO Fialková mléčná čokoláda (darkmilk 50%) Ocelot 70g (CZ-BIO-002)
50% mléčná čokoláda s fialkami - úžasně jemná a aromatická darkmilk tabulka v BIO kvalitě!
Organic 95% Wicked Dark (stone ground) Taza 70g
Organická 95% strukturou drsná (kameny mletá) Mexická čokoláda.
BIO pistáciová pomazánka Kakau Worship 200g (CZ-BIO-002)
BIO 68% pistáciová pomazánka s kokosovým květovým cukrem a úlomky kakaových bobů.
Akce dmt 12/25 BIO RAW černozemní jahody Naturkostbar (Swiss) 50g (CZ-BIO-002)
Nejvyšší kvalita lyofilizovaných BIO a RAW jahod na trhu z ukrajinské černozemě v ekologickém zemědělství drobných farmářů. Švýcarská řemeslná manufaktura, sušeno do 41°C, BIO certifikováno.

