OBJEVTE SÍLU KOSTNÍHO EXTRAKTU (MRAZEM SUŠENÁ KOSTNÍ DŘEŇ A HMOTA PASTVENÉHO DOBYTKA)
Uvnitř kostí se skrývá skutečný poklad nutričního bohatství v podobě kostní dřeně. Věděli jste, že kostní dřeň (morek) a mozek byly pravděpodobně prvními nejvýživnějšími zdroji potravy z velkých zvířat pro naše nejstarší předky? Přesněji, „lidský predátorský vzorec“ vlastně začal pojídáním ostatků ve zvířecích kostech pomocí prvních nástrojů. Lovecké dovednosti byly vyvinuty až později! Od té doby si mnoho kultur užívá chuť a výživu kostního morku a kostí různými způsoby (od kostních vývarů až po specifické recepty).

KOSTNÍ DŘEŇ NAPŘÍČ HISTORIÍ
Z archeologických vykopávek je známo, že pravěcí lidé uchovávali zvířecí kosti s kostní dření jako jakési konzervy. Před konzumací výživné kostní dřeně mohly být údajně skladovány až několik měsíců.

S návratem paleo stravování nose to tail tedy tzv. "od nosu po ocas" se opět stává populární i konzumace kostí a kostní dřeně. Běžný je horký vývar z kostí, grilovaný nebo dokonce syrový morek apod.; tato výživná kombinace je nejen zdravá, ale i chutná. Dobře informovaní zdravotní nadšenci považují kosti a kostní dřeň za cenný zdroj živin živočišného původu.

CO JE KOSTNÍ dřeň (morek)?
Kostní dřeň, lidově morek - je zvláštním typem tkáně nacházející se v kostech. Skládá se převážně z tuků, specifických bílkovin, ale nemá žádné sacharidy nebo cukry. Kromě makroživin je v kostní dřeni i mnoho dalších zajímavých látek, jako jsou mikroživiny, fosfatidylcholin, speciální tuky jako CLA a alkylglyceroly, imunoproteiny, kolagen, glukosamin, chondroitin, peptidy, růstové faktory a kmenové buňky! Stejně jako jiné orgány nebo žlázy je kostní dřeň mnohem bohatší na živiny než svalovina.

ZÁKLADNÍ MOZKOVÉ FAKTORY
Existuje několik důležitých faktorů, které údajně stimulovaly růst našeho mozku. Bylo navrženo, že kostní dřeň jako potravinový faktor spolu s mořskými plody bohatými na omega-3 a používáním ohně k vaření, mimo jiné, mohli být klíčové. Právě faktory jako tyto z nás údajně udělaly nejinteligentnější druh na Zemi.

SLOŽENÍ MASTNÝCH KYSELIN KOSTNÍ DŘENĚ
Přesné složení mastných kyselin v kostní dřeni je stále nejasné, ale protože je při pokojové teplotě pevná, znamená to, že většina mastných kyselin je nasycených. Kostní dřeň je tedy dobrým zdrojem stabilních a zdravých živočišných nasycených tuků. Zdá se nám poněkud zvláštní, že pro kostní dřeň je ve všech zdrojích k dispozici pouze částečný nutriční profil, zvláště vezmeme-li v úvahu, že to byl jeden z prvních zdrojů vysoké hustoty výživy, který jedli naši předkové.

NEZAPOMEŇTE NA SAMOTNOU KOSTNÍ HMOTU 
Kost je další oblíbenost paleo jedlíků sama o sobě. Tvořena pojivovou tkání vyztuženou vápníkem a speciálními kostními buňkami. Kost je nejen pevná, ale také velmi výživná. Kosti se obvykle vaří, ale náš „kostní extrakt“ je lyofilizovaný prášek. Poskytuje tělu živiny specifické pro kosti, jako jsou stopové prvky, minerály, peptidy a růstové faktory.

PŘIROZENÉ PROPORCE
Stejně jako u všech našich přírodních složek jsou proporce nalezené v přírodě zachovány v širokém komplexu a rozmanitosti živin. S kapslemi extraktu kostní hmoty a kostní dřeně získáte nejen celistvou a prastarou synergii, ale také moderní způsob, jak ji začlenit do vaší každodenní rutiny.

VÝBORNÝ ZDROJ KOLAGENU
Kostní hmota a morek jsou také vynikajícím zdrojem unikátního kolagenu. Nejen, že poskytují širokou škálu různých typů kolagenu, ale také podpůrné živiny. Vše kompletní a celistvé jako v evolučním balíčku. Kromě podpory glukosaminu, chondroitinu a specifických tuků doplní tělu náš speciální Paleo Elements Complex také křemík. Jedná se o minerál, který je rozhodující pro tvorbu kolagenu. Více v popisech zde: https://www.adamraw.cz/vyhledavani/k%C5%99em%C3%ADk/

Kostní extrakt (dřeň a hmota) nejvyšší kvality je přirozenou zkratkou k rozmanitým a biologicky dostupným živinám, které v jiných potravinách prostě nenajdeme.

V dnešní době s takto sofistikovanými doplňky stravy již neexistuje žádná omluva, proč nejíst tradičně "od nosu k ocasu" například právě s extratem kostní dřeně či směsí hovězích orgánů od Paleo Powders®. 100% přírodní produkty z dobytka krmeného trávou pokrývají velkou část konceptu „od nosu po ocas“. Jednoduše užívejte šest kapslí denně a zbytek doplňte jídlem. Pokud tedy jíte maso, nejezte jen svalovinu (která, pokud tvoří výhradně většinu masového jídelníčku se pak pojí s mnoha problémy), ale také tuhé části orgánů a jiných žláz tak, jak to přirozeně dělali naši předci..

VÝHODY PALEO POWDERS KOSTNÍHO EXTRAKTU (Grass-fed):

  • Dokonale synergická směs živin morku a kostní hmoty, krve a půdních minerálů
  • Syrové a lyofilizované pro maximální zachování živin, vitamínů a minerálů.
  • Nejsnadnější způsob jak přidat kostní živiny top kvality do svého jídelníčku
  • Zdrojem je jen nejkvalitnější pastevní skot z Nového Zélandu a Austrálie
  • Obsahuje růstové faktory, glukosaminoglykany, kolagen, specializované buňky a vitamíny A, D, K a E.
  • Obsahuje specializované buňky, jako jsou kmenové buňky a bazální buňky
  • Obsahuje přirozeně se vyskytující morkové tuky (včetně alkylglycerolů nebo AKG)
  • Vyrobeno z vysoce kvalitních surovin bez pesticidů, plniv, hormonů a bez GMO.
  • S Paleo Elements Complexem™ z minerální půdy a krve
  • 180 kapslí po 500 mg

JÍDLO "OD NOSU AŽ PO OCAS" ("nose to tail") VYHOVUJE NAŠIM BIOLOGICKÝM POTŘEBÁM

Často si neuvědomujeme, že v dnešní době obezity ve skutečnosti obecně trpíme "podvýživou" z hlediska nutriční density a mikroživin (máme často mnoho energie/kalorií a nepotřebných či škodlivých složek stravy, avšak málo těch důležitých, opravdu výživných a esenciálních složek). Problém napnit naše hlubší požadavky na živiny je reálný zejména proto, že mnoho přírodních zdrojů na ně bohatých, jako jsou např. orgány, kostní vývary či morek, se již téměř nejí.

Je však podstatnou součástí lidských dějin konzumace "nose to tail" celku vč. výživných orgánů. Od paleolitu až do nedávné doby naši předkové vždy jedli celé zvíře od hlavy až po ocas. Mnozí domorodí obyvatelé a kultury jedli orgány, aby zůstali zdraví a silní a přežili v drsných klimatických podmínkách. Absolutně žádné části nepřišly nazmar, protože orgány a další části obsahují základní živiny. To byla součást intuitivních znalostí, které jsou dnes z velké části zapomenuty.

Ještě nedávno se zdálo, že stravování "od nosu k ocasu" je minulostí. Naštěstí však zažívá renesanci. V moderním světě nám (někdy nevědomě) trvá, než uspokojíme své nutriční potřeby, protože už nejíme přirozené, zdravé potraviny, jako jsou orgány a tkáňové extrakty. Mnozí z nás zapomněli, že naše prastará biologie touží po těchto mocných zdrojích potravy, aby dosáhla svého optima a žila dynamický život. Tyto zdroje potravy nás spojují s naším fyzickým, duchovním a psychologickým dědictvím.

Od úsvitu moderního člověka jsme z velké části vedli životní styl lovců a sběračů. Vyvinuli jsme se na základě řady klíčových faktorů, které utvářely naše zdraví a vitalitu; např. jíst divoké zdroje, sezónně a od nosu k ocasu.. Vystavení se přírodním živlům a rytmům přírody v kombinaci se spoustou fyzické aktivity.. Tma v noci a sluneční světlo na naší kůži a očích během dne.. Tyto prvky společně vytvářejí osvědčený a úspěšný způsob života, který mnoha způsoby podporuje odolnost, robustnost a zdraví.

MINERÁLNÍ PŮDA A KREV; SKUTEČNÁ VĚC

Protože jsme chtěli vyvinout doplněk stravy, který se blíží skutečné původní výživě, přidali jsme vlastní Paleo Elements Complex™. Tento doplněk se skládá z trochy surové novozélandské hovězí krve a evropské paleosoil (minerální směsi země z doby ledové). Tím získáte další důležité doplňkové živiny k již tak velmi výživným játrům. Nikoli v extrémním množství, ale tak akorát, jen pro doplnění a obohacení jater. Výhody Paleo Elements Complex™ zahrnují další minerály a stopové prvky, stejně jako červené a bílé krvinky a imunoproteiny.

KREV JAKO DALŠÍ ZDROJ BIOAKTIVNÍCH ŽIVIN

Krev zvířat byla pro člověka často důležitým zdrojem živin, zejména v pravěku. I dnes můžete vidět takové příklady. Vezměte si moderní lovce a sběrače, jako jsou kmeny Masajů a Bodi v Africe a Inuité z arktických a subarktických oblastí. Krev jak z dobytka, který pasou, tak ta z divokých zvířat, tvoří cennou součást jejich stravy.

Krev je totiž zdrojem hemového železa, vitamínu B12, vitamínu A, sulfátu vitamínu D3, vitamínu K2, folátu, CoQ10 a cholinu. Další složky krve, jako jsou červené a bílé krvinky, krevní destičky, imunoglobuliny, peptidy, kofaktory a enzymy. Všechny tyto jsou také přítomny v našem lyofilizovaném prášku z hovězí krve. Původ a kvalita jsou samozřejmě důležité, a proto opět používáme pouze krev výhradně novozélandských pastevních krav.

PALEO ELEMENTS COMPLEX™

Konzumace částí země, hlíny a půdy pro blahodárené účely je stará jako člověk sám. Jedlá zemina se od starověku používala pro nutriční a terapeutické účely. Geofagie, záměrné pojídání země, byla zdokumentována ve všech částech světa již od starověku. Na druhou stranu neúmyslné pojídání země bylo v historii nevyhnutelnou součástí každodenního života. Země byla konzumována v různých malých a nevyhnutelných množstvích zcela přirozeně prostřednictvím čerstvé rostlinné potravy, lovených zvířat a prostřednictvím rukou a nástrojů.

Neúmyslná a přirozená konzumace půdy poskytla výhody z hlediska živin a prospěšných mikroorganismů. Existovala však také rizika spojená s expozicí patogenním mikroorganismům. S naším minerálním půdním doplňkem Paleosoil se selektivně zaměřujeme na další nutriční aspekty, nikoli na terapeutické nebo probiotické důvody použití. Paleosoil je 100% přírodní a čistá a pochází z eolických sedimentů z evropské doby ledové.

MINERÁLNÍ PŮDA PLNÁ MINERÁLŮ A STOPOVÝCH PRVKŮ

Naše paleosoil obsahuje unikátní přírodní složení půdních minerálů a stopových prvků, které byly kdysi v našem každodenním životě nevyhnutelné. Obsahuje komplex minerálů a stopových prvků, který dělá rozdíl a má velký smysl (přestože jde o menší, spíše synergicky působící množství). Dokonalá přírodní směs minerálů a stopových prvků nalezených v naší paleosoil zahrnuje: křemík, vápník, draslík, hořčík, sodík, fosfor, měď, mangan, nikl a zinek.

PEČLIVĚ VYBRANÉ HOVĚZÍ MRAZEM SUŠENÉ EXTRAKTY = DOPLŇKY NEJVYŠŠÍ KVALITY

Paleo Powders dodává na trh orgánové doplňky a hovězí extrakty nejvyšší kvality. Lyofilizované prášky vybraných pro naše produkty pocházejí od dobytka krmeného trávou z Nového Zélandu, Austrálie nebo Evropy (dle šarže a dostupnosti farmářů). Nepoužíváme žádné suroviny zvířat ze zemí známých intenzivním chovem hospodářských zvířat, kde se často používají antibiotika.

Naopak, zvířata jsou chována s ohledem na ně samotná a životní prostředí, což znamená, že dobytek žije ve svém přirozeném prostředí, je většinu času venku, je o něj náležitě pečováno a je pečlivě sledován. To se odráží v kvalitě masa a tkání zvířat a v následně orgánových doplňcích Paleo Powders. Vzhledem k tomu, že ingredience jsou lyofilizované v syrovém stavu, živiny jako vitamíny, minerály a kofaktory jsou zachovány v nejvyšší možné koncentraci. Doplňky jsou složeny a testovány s maximální péčí. Neobsahují absolutně žádné pesticidy, hormony ani plniva a jiné balasty či zbytečná aditiva.

 Výhradní distribuce pro ČR/SR: www.AdamRaw.cz

 Česká etiketa produktu (registrováno jako doplněk stravy na MZE a SZPI od 08/2023):

Paleo Powders® formulují doplňky na bázi celistvých potravin - (r)evoluční a výživné produkty, které poskytují velké výhody všem, kteří se snaží prospívat a fungovat více v souladu s naší starou biologií. Stejně jako naši předci... Svět, ve kterém dnes žijeme, je úplně jiný než svět, ve kterém jsme se vyvinuli jako Homo sapiens. Potraviny, které jíme, a živiny, které potřebujeme, jsou možná jedním z nejjasnějších příkladů tohoto obrovského nesouladu mezi naším minulým prostředím a současnou realitou. V dnešní době většina z nás selhává v naplnění našich nutričních potřeb pro silná a funkční těla, která by mohla prosperovat a podporovat vitální život... Protože již nejíme „od nosu k ocasu“, nejíme divoké lokální rostliny nebo čerstvě sklizené a zralé sezónní ovoce a zeleninu, moderní lidé často nemají dostatek přírodních živin. Díky tomu jsme méně robustní, šťastní a zdraví! Víme to, cítíme to a vidíme to! Naštěstí s tím můžete něco udělat... Paleo Powders® se snaží praktickým a zručným způsobem přivést zpět to, co v moderní stravě chybí, takže můžete být tou nejlepší verzí sebe sama. Naše výrobky jsou založeny na přírodě a jsou kompatibilní s vaší rodovou biochemií a DNA. Poskytují vynikající základ, na kterém lze stavět zdraví a výkon... Vzhledem k tomu, že každý je "uvnitř" stejně odlišný jako zvenčí, „Paleo“ nevidíme dogmaticky, ale ponecháváme prostor pro nový vývoj, biochemickou individualitu, osobní názory a osobní tolerance. Výrobky Paleo Powders® jsou vyvíjeny tak, aby se hladce hodily do moderní doby, ale přinášeli výživu minulosti...

 


Mohlo by Vás zajímat

Hovězí játra (grass-fed beef liver) - Paleo Powders 180 kapslí

Hovězí játra (grass-fed beef liver) - Paleo Powders 180 kapslí

Nejčistší novozélandská mrazem sušená hovězí játra s Paleo Elements komplexem™ z minerální půdy a krve.

není skladem

1 450 Kč

BIO Včelí chléb (ambrosia/perga/pokrm bohů) -AT čerstvá 110g

BIO Včelí chléb (ambrosia/perga/pokrm bohů) -AT čerstvá 110g

Fermentovaný včelí chléb - nejdokonalejší a nejstarší potravinový doplněk na naší planetě. BIO rakouský produkt s certifikací.

není skladem

449 Kč

BIO Zlaté mléko (Woldo Health) 300g

BIO Zlaté mléko (Woldo Health) 300g

Zlaté mléko aneb Haldi Ka Doodh.

skladem

549 Kč 499 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím