Jak všichni dobře ví, ty správné doplňky stravy jako zdroje důležitých mikroživin považuji za defacto koncentrovanou stravu samotnou a podle toho pak také vypadá nabídka všeho, co zde doporučuji a nabízím. Ve většině případů jde vždy přímo o samotnou koncentrovanou celistvou potravinu/živinu (např. pyl, med, řasa, kořen, olej, česnek, bylinka, peptidy kolagenu apod.) anebo extrakty z ní. Stejně tak je tomu i u zdroje ZINKU, MĚDI, JÓDU A DALŠÍCH PRVKŮ, kdy na prvním místě vždy doporučuji náš světově nejlepší a nejčistší extrakt z ústřic OysterMax z Irska ( https://www.adamraw.cz/extrakt-ustrice/ )!

Avšak pro některé specifické cíle a individuální potřeby jednotlivců se někdy hodí doplněk se standardizovaným maximálním množstvím prvku na dávku a u některých deficitů a terapií kde se dávkuje třeba 25-100mg zinku je vysoce nákladné (avšak za mě stále nejlepší varianta) doplňovat vše ze stravy nebo celistvého doplňku jakým je například extrakt z ústřic, pro mnoho lidí to může být i nedosažitelné.

Právě z toho důvodu jsem se rozhodl do nabídky přidat čistý zinek chelát s mědí od naší značky woldo health - pro kterou jsem jeden z hlavních distributorů v ČR.

Zink Albion® + měď je čistým doplňkem stravy, který využívá revoluční technologie v oblasti výživy pro optimální podporu minerálních látek. Kombinuje klíčové minerální látky, zinek a měď, ve formě snadno vstřebatelných vege kapslí, které jsou šetrné k životnímu prostředí a nezatěžují žaludek. 

1 kapsle Zink Albion® + měď nabízí optimální kombinaci zinku bisglycinátu a mědi. Tato forma je známá svou vysokou biologickou dostupností, lepší vstřebatelností v těle i větší šetrností k žaludku než běžné formy zinku. Každá kapsle obsahuje 25 mg zinku bisglycinátu a 1 mg mědi a zaručí vám optimální denní dávku minerálů po dobu 3 měsíců. Dodáváno v balení z jantarového skla, jež slouží k ochraně před slunečním zářením a zajišťuje jeho optimální trvanlivost. Obsahuje pouze přírodní látky bez aditiv jako jsou želatina, barviv, sladidel, aromat, stabilizátorů, laktózy, lepku a GMO. Zink Albion® + měď je vhodný pro vegany i vegetariány.

 

Chelát je zkratka pro "chelátové minerály"(Chelated - Key-lated - z Řeckého Chelos - kleště / drápy). Většina minerálních doplňků na dnešním trhu není vůbec snadno asimilovatelná v lidském těle. Jsou vyrobeny jen z anorganických minerálních látek, které jsou velmi obtížně vstřebatelné, obecně přibližně jen z 5-10% nebo méně. (Toto se samozřejmě na jejich obalech nikdy nedočtete a obkresluje to smutný fakt, proti kterému často vystupuji - lživou a proradnou reklamu vůči neznalým zákazníkům). To např. znamená, že když budete mít 1,000 mg vápníku, tak fakticky nakonec získáte jen asi 50-100 mg + je třeba brát v potaz nároky 1g množství anorganického minerálu na tělo a hl. množství, co se uloží na špatných místech(neabsorbuje ale uloží! - např. tzv. nebezpečná kalcifikace). 

Běžné minerály absorbovány v gastrointestinálním traktu jsou elektricky nabité. Potom k sobě mohou jako magnet přitahovat složky potravy a stanou se tak těžko rozpustnými a vstřebatelnými nebo lehko-uložitelnými(na špatných místech). Aby se zabránilo takovým nežádoucím účinkům, existuje naha oslabit nadměrnou aktivitu minerálů tím, že se chytí do zvláštních "drápů" (chelos) složených z aminokyselin běžně přítomných v potravinách. Tomu se říká chelatační reakce a minerální látky podrobené tomuto procesu se nazývají chelátové minerály. V této formě ztrácejí minerální látky svůj elektrický náboj a výsledkem je účinnější absorbování a lepší odolnost proti účinkům jiných látek, přítomných v potravinách.

Chelatace minerálních látek se provádí biochemicky navázáním minerálů s některými aminokyselinami. Výsledkem je, že minerální látky jsou mnohonásobně lépe asimilovatelné než předtím, protože tělo je chápe více celistvě. Jakékoli silně izolované a samostatné anorganické látky jsou pro tělo vždy špatně (nebo vůbec) asimilovatelné(toto platí také pro chemicky izolované proteiny a jiné necelistvé tovární potraviny). Absorpce chelátových minerálů jsou považovány za jedny z nejvyšších (cca 45% a více). Vzhledem k výše zmíněnému je dostatečná i kombinace určitého množství chelátů a jiných slabších forem minerálů, jejichž absorbce se přítomností chelátů zlepšuje.

Další fakta:

Molekulární váha chelátovaných minerálů je tak malá, že částice snadno projdou střevní stěnou

Proces chelatace poskytuje stabilitu minerální látky bez ohledu na pH

Prvky z chelátů jsou tělem zužitkovány podle jeho potřeby a potenciálně škodlivý přebytek opouští tělo. Chelatace tak brání toxicitě.

Biologická dostupnost chelátovaných minerálů je až 10 krát vyšší než u jiných forem minerálů.

Zatím jediná společnost (Albion Laboratories) byla schopna plně reprodukovat složitý chemický proces spojení minerálů s aminokyselinami zvláštní chemickou vazbou s konečnou nízkou molekulární váhou, která určuje jeho efektivní absorpci. - Ostatní výrobci nakupují cheláty od Albionu (jako v případě tohoto produktu).

Povolená zdravotní tvrzení (zinek a měď) - (dle nařízení komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, které platí od 14.12 2012):
 
ZINEK:
 • Přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad
 • Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů
 • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
 • Přispívá k normální syntéze DNA
 • Přispívá k normální plodnosti a reprodukci
 • Přispívá k normálnímu metabolismu makroživin
 • Přispívá k normálnímu metabolismu mastných kyselin
 • Přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Přispívá k udržení normálního stavu vlasů
 • Přispívá k udržení normálního stavu nehtů
 • Přispívá k udržení normálního stavu pokožky
 • Přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi
 • Přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Podílí se na procesu dělení buněk

MĚĎ:

 • přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální pigmentaci vlasů
 • přispívá k normálnímu přenosu železa v těle
 • přispívá k normální pigmentaci pokožky
 • přispívá k normální funkci imunitního systému
 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Zinek je zcela esenciální minerál, nezbytný pro optimální fungování lidského těla a udržení vitálního zdraví. Má klíčovou roli v mnoha biochemických procesech, včetně podpory imunitního systému, hojení ran, tvorby DNA a RNA, a udržení zdravé pokožky. Zinek je nezbytný pro správnou funkci enzymů, které se účastní metabolismu, a také ovlivňuje chuť k jídlu a správnou funkci smyslů. Je zásadní pro růst, vývoj, a udržení vitality všech buněk a tkání těla.

Co se stane při nedostatku zinku?

Jeho nedostatek může vést k různým problémům, včetně křehké imunity, kožních problémů a poruchy růstu. Pravidelný příjem zinku prostřednictvím stravy nebo doplňků může přispět k udržení optimálního zdraví a podpoře celkové vitality. (osobně doporučuji přijímat zinek zejména ze stravy a celistvých doplňků jako je extrakt z irských ústřic a po vysoce koncentrovaných doplňcích jako je tento sahat pouze v případě masivního nedostatku nebo extrémně zvýšených individuálních potřeb - zejména sportovců a různě nemocných).

Hlavní funkce Woldoheath Zink Albion® + měď:

 • podpora imunitního systému 
 • antioxidační vlastnosti
 • ochrana těla před volnými radikály
 • hojení ran a regenerace tkání 
 • podpora tvorby kolagenu
 • optimalizace metabolismu (skrze štítnou žlázu)
 • zpomalení procesu stárnutí
 • regenerace po sportu
 • optimální funkce hormonálního systému i funkce prostaty
 • klíčový minerál pro plodnost a reprodukci
 • udržení fyziologické hladiny testosteronu v krvi
 • zdraví funkčního zraku

Co to je bisglycinátová forma zinku Albion?

Bisglycinátová forma zinku je specifická a výjimečná varianta této minerální látky, která poskytuje několik výhod v porovnání s tradičními formami zinku. Její chelátová struktura, vázaná na aminokyselinu glycin, umožňuje elektricky neutrální zinek snadno proniknout buněčnými membránami a být efektivně absorbován trávicím traktem. Tato forma zinku vyniká vysokou biologickou dostupností, což znamená, že až 80 % tohoto minerálu může být účinně využito tělem. Kromě toho poskytuje větší šetrnost k žaludku, což přináší výhody pro ty, kdo mohou zažívat obtíže s trávením při užívání jiných forem zinku. 

Proč zinek s mědí?

Většinou minerály fungují nejlépe dohromady a zinek s mědí je toho důkazem. Měď pomáhá se vstřebatelností zinku v těle. Také pomáhá udržovat jeho rovnováhu a zabraňuje případným nadměrným hladinám. Tyto dva minerály dokáží spolupracovat, aby zajistili efektivní transport a absorpci, což vede k maximálnímu využití zinku v tkáních a buňkách.

Při dlouhodobém užívání zinku bez dostatečného množství mědi může dojít k hromadění zinku v některých tkáních. Měď pomáhá regulovat úroveň zinku a chrání tělo před potenciálním nadbytkem a toxicitou. Oba minerály mají antioxidační vlastnosti, a jejich kombinace může posílit schopnost těla bojovat proti volným radikálům, snižovat oxidační stres a napomáhat k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. 

Doporučená denní dávka zinku s mědí

Denní dávka zinku a mědi hraje klíčovou roli v udržení celkového zdraví a správné funkce těla. Doporučená denní dávka zinku pro dospělé se pohybuje obvykle mezi 15-25 mg. Tento údaj je pouze orientační, neboť potřeba zinku je individuální. Přidání mědi k tomuto minerálu je důležité, aby se zachovala rovnováha mezi oběma minerály. Měď podporuje tvorbu kolagenu, podílí se na procesech hojení ran a má vliv na nervový systém. 

Tento doplněk stravy byl vyvinut za použití 100% chelátu bisglycinátu zinečnatého Albion™, patentu Balchem® Corporation.

KATEGORIE: Minerální cheláty
PŘÍSADY: Zinek Albion®, Měď
HMOTNOST: 31,8 gramů
PODMÍNKY PRO SKLADOVÁNÍ: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před přímým slunečním zářením.
ZNAČKA: WoldoHealth
FORMA: Kapsle
AKTIVNÍ LÁTKY: na denní dávku 1 kapsli*
ZINEK: 25 mg
MĚĎ: 1 mg
VÝROBCE: WoldoHealth by Woldoshop GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg
UPOZORNĚNÍ: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí.
ALERGENY: Výrobek neobsahuje žádné alergeny dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Možnost křížové kontaminace produktu během výrobního procesu a skladování byla analýzou nebezpečí zcela vyloučena.
GMO: Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin


Mohlo by Vás zajímat

NANO Magnesium (THF nano-hořčík) 1l

NANO Magnesium (THF nano-hořčík) 1l

Nano hořčík nové generace s ultra-malými částicemi (70 ppm) 100% elementárního hořčíku s maximální a rapidní využitelností.

skladem

1 529 Kč

Silica collagen builder (křemík MMST) - 60 kapslí

Silica collagen builder (křemík MMST) - 60 kapslí

Living Silica™ je patentovaný, vysoce využitelný zdroj monomethylsilanetriol křemíku (MMST), který pomáhá tělu produkovat a doplňovat kolagen.

skladem

599 Kč

Vitamín E (308 IU) 30 kapslí

Vitamín E (308 IU) 30 kapslí

Nejkomplexnější zdroj přírodního vitamínu E na trhu.

skladem

849 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím