Toto je velmi výhodné dvoj-balení každého z uvedených a naprosto synergicky působících vitamínů (D3: s obsahem 1000IU na kapku a neuvěřitelných 1800 kapek v balení! a K2: 20mcg na kapku a rovněž 1800 kapek v balení!) v samostatných lahvičkách, což umožňuje dávkovat si od každého vitamínu přesné množství dle individuální potřeby (například vyšší běžně doporučené dávkování K2 (200mcg - 10 kapek) ale jen běžné pro D3(1-4 kapky), což kombinované D3+K2 v jedné lahvičce samozřejmě nenabízí. Protože celkový obsah vitamínů je totožný, ponechali jsme do konce roku jako výhradní distributoři značky WoldoHealth v ČR pro všechny věrné zákazníky za jejich přízeň akční cenu, kterou nabízí také varianta D3+K2 v jedné lahvičce ( https://www.adamraw.cz/d3-k2-kapky-50ml/ ).

Sám doporučuji až 5 kapek D3 na den a K2 až 20 kapek na den.

Vitamín D - VITÁLNÍ látka a hlavní hráč ve zdraví a síle lidského těla a Imunitního systému. Velmi často podceňován a nedostatečně doplňován. Pro vitální zdraví je naprosto nutné nevyhýbat se slunci, ale naopak snažit se trávit co nejvíce času venku na světle a čerstvém vzduchu. Kromě tohoto důležitého kroku pro lidské zdraví, imunitu a hormonální systém je však možné a velmi vhodné vit. D(který se v těle přirozeně tvoří při pobytu na slunci) doplňovat skrze celistvou stravu (živočišné superpotraviny a zdroje typu kaviár, vaječné žloutky, ryby a jejich čerstvé neoxidované játrové oleje apod.) a/nebo specifické doplňky stravy(jako je tento), které pomohou při vyšší potřebě a/nebo deficitu v konkrétních obdobích.

Vitamín K2 - VITÁLNÍ látka a hlavní hráč ve zdraví zubů, kostry a správném využití vápníku v těle. Tento vitamín K2 ve formě MK-7 (menachinon-7 rostlinného původu) má molekulovou strukturu, která může byt rychleji vstřebávána, a proto je okamžitě dostupná organizmu. Vitamín K2 přispívá k normální srážlivosti krve. Zejm. však vitamin K2 aktivuje osteokalcin, díky vápníku je vázán a uložen v kostní hmotě. Navíc Vitamin K2 MK-7 pomáhá rozpouštět vápník z měkké tkáně. Ve zkratce je tedy K2 zodpovědný za to, aby se vápník dostal tam kam má a neopak nebyl v těle na místech kde nemá co dělat (ledvinové kameny, zavápenatění cév apod.) Stejně jako vitamín D3 tedy i K2 přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů a až společně pracují optimálně synergicky. Pozor, forma MK-7 je ideální pro většinu osob avšak těhotným a kojícím ženám naléhavě doporučuji přijímat hlavně přírodní živočišnou formu MK-4(např. z Emu oleje a potravin na ni bohatých) zejm. protože MK-7 nepřekračuje bariéru placenty a nedostane se vůbec k plodu, MK-4 je klíčový pro optimální vývoj a šířku lebeční dutiny, pánevního dna a zbytku kostry a také protože MK-4 je jediný K2 v mateřském mléce a do něj přímo přecházející.

Pokud je vitamín D3 užíván pravidelně a po delší dobu, je velmi vhodné užívat také vitamín K2. Užíváním vitamínu D produkuje tělo více proteinů závislých na vitamínu K2. Ty mají mnoho zdravotních přínosů, ale logicky pouze s dostatečným množstvím vitamínu K2 mohou být aktivovány.

Tento produkt nabízí ohromné/velmi ekonomické množství dávek a vysoký obsah jak vitamínu D3 (1.000 IU/25mcg v kapce) tak vitamínu K2 (20mcg v kapce) ve stabilní lahvičce z jantarového skla, chráněné proti světlu - s lékařskou pipetou. Tyto kapky mají vysokou biologickou dostupnost a přispívájí k udržení normálního stavu kostí, zubů, svalových funkcí a imunitního systému. Kapky jsou vegetariánsky přívětivé, přítomný vitamín D3 je vyroben z laolínu extrahovaného z ovčí vlny a vitamin K2 je extrahován metodami organické syntézy z rostlinných surovin geraniol a farnesol. Ty pocházejí z růží a citronové trávy.

 • Bez přísad
 • bez GMO 
 • bez želatiny
 • bez laktózy
 • bez lepku
 • bez příchutě
 • bez barviv a stabilizátorů
 • Vysoce kvalitní, mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT olej z kokosového ořechu) použity jako nosné oleje, pro optimální absorpci těchto v tucích rozpustných vitamínů D3 a K2.

Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.

Snadné dávkování kvalitní lékařskou pipetou, flexibilní aplikace, přímo do úst či do nápojů nebo studených jídel.

Dva vitamíny D3 + K2 jsou v tucích rozpustné vitamíny a potřebují tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT olej z kokosu. Kombinací s olejem se biologická dostupnost zvyšuje a tyto dva vitamíny organismus velmi dobře vstřebává.

 Vybavujete si ten úžasný pocit vnitřní síly a dobré nálady, když je krásné slunečné počasí? Přesně tyto momenty jsou důležité pro celkové zdraví organismu. Při vystavení slunečnímu záření si v hlubokých vrstvách pokožky přirozeně vytváříme vitamín D. 

Tento důležitý vitamín se v těle chová jako prohormon. Působí na mnoha úrovních organismu, kde pomáhá fyzicky i pocitově udržovat harmonický stav: díky vitamínu D jednoduše máme elán. Stará se o udržení zdravých kostí a svalů a je důležitý v procesu dělení buněk. Tím tedy podporuje vitalitu těla. A nejen to, blahodárně působí také na imunitní systém. 

Při nedostatku sluníčka vám prospěje si vitamín D doplnit. Udržíte tak svůj organismus v energickém chodu. 

Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012

Vitamín D přispívá k:

 • normál­nímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
 • normální hladině vápníku v krvi
 • udržení normálního stavu kostí
 • udržení normální činnosti svalů
 • udržení normálního stavu zubů
 • funkci imunit­ního systému
 • vitamín D se podílí na procesu dělení buněk

Tento aktivní vitamín D3 je důležitý pro zdraví imunitního systému a zároveň pomáhá vstřebávání vápníku, podporujícího zdraví kostí a zubů.

CO TO JE „VITAMÍN D“?
Pod tímto názvem se skrývají dvě známé formy:
D2 – nachází se v rostlinných zdrojích. Zvláště bohaté na vitamín D2 jsou hlavně houby vystavené slunečním paprskům, vitamín D2 má ale mnohonásobně nižší biologickou aktivitu, než vitamín D3.
D3  – nachází se v živočišných produktech, je to aktivnější forma vitamínu D.

Pozn.: Náš vitamín D je extrahován z lanolinu. Ten vzniká jako vedlejší produkt z ovčí vlny, která zůstane po nezbytném stříhání ovcí.

Vitamín D – podpora pro vaše zdraví
Pravděpodobně dorazíte do práce, zatímco je slunce ještě nízko. Možná vyjdete ze své kanceláře do auta, abyste si zajeli na oběd, nebo jíte přímo u stolu a domů se pak dostanete až ke konci dne, kdy je slunce již daleko za svým vrcholem, natož aby ještě mohlo optimalizovat váš vitamín D.

Dokonce, i když se dostanete přes poledne ven, může to být jen na pár chvil. Dále je rovněž pravděpodobné, že na sobě máte dlouhé rukávy i dlouhé kalhoty, bránící slunci proniknout k vaší pokožce.

Zároveň je možné, že po dlouhé zimě a bez žádného pobytu na sluníčku vaše pokožka začíná letní sezónu s velmi podprůměrnou hladinou vitamínu D.

Vitamín D podporuje váš celkový zdravotní stav. Nedávné objevy naznačují, že má podstatně rozsáhlejší účinky než jen pro zdraví našich kostí.

Proč potřebujeme vitamin D?
Výzkumy naznačují, že až 85% lidí by mohlo trpět nedostatkem vitamínu D, aniž by o tom věděli. To znamená, že mají zhoršené zdraví. Ve skutečnosti někteří vědci vyžadují urgentní opatření. Proč?

Protože současné vědecké výzkumy dokazují, že všechny buňky a tkáně v těle jsou receptory vitamínu D – a docházejí tak k závěru, že všechny buňky a tkáně potřebují ke svému správnému a bezvadnému fungování vitamín D.

Nejen to, vitamín D je zodpovědný za regulaci více než 2000 genů v těle.

Vitamin D ručí za velmi složité metabolické procesy. Vědci věří, že vitamin D nabízí širokou škálu základních biologických funkcí týkajících se mnoha aspektů našeho zdraví.

 Jak je to se vstřebáváním vitamínu D
Při konstatním dávkování vitamínu D3 potřebujete přibližně 3 měsíce nepřetržitého dávkování, abyste dosáhli zvýšení a ustálení hodnoty v krvi. Optimální hodnota je stanovena v rozpětí 30-80 mcg/l.

Názory na optimální hodnoty se liší v průměru je uváděno 40-60 mcg/litr (40-60 ng/ml).

Institute of Medicine (IOM) v roce 2010 zvýšil horní limit denní dávky na 4000 IU pro dospělé nad 19 let. Pro děti stanovil horní limit mezi 1000 - 3000 IU denně v závislosti na věku.

Co se týče koncentrace tak IOM stanovil 50 mcg/l jako dostačující koncentraci pro 97% populace pro normální vývoj.

Hodnoty lze počítat podle následující tabulky: http://unitslab.com/node/224

Kolik potřebujeme denně?

Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

Následující graf ukazuje vztah mezi účastníky, kteří reportovali o 41% méně případů výskytu chřipky a o 15% méně případů výskytu nachlazení. Jednalo se o jedince s hodnotou vitamínu D nad 40 ng/ml v krvi:

 

Zde níže zase počet účastníků jiného průzkumu (1659 osob), z toho vybráno 17% nad 65 let. Ti, u kterých došlo ke zlomenině kosti, měli obsah vitamínu D v krvi ve většině pod 40 ng/ml. U účastníků pod 20 ng/ml byly výsledky zlomenin 3-krát častější než u skupiny nad 40 ng/ml. Obecně je potřeba dbát na optimální příjem vitamínu D, hořčíku, proteinů a vápníku, též udržovat optimální hodnoty vitamínu C a K2.

 

 Proč pamatovat na dostatek vitamínu D?

Příliš málo vitaminu D nemusí mít žádné zjevné příznaky navenek. Přesto vitamín D (konkrétně vitamín D3) podporuje neuvěřitelnou škálu systémů a funkcí v těle.

Jak si můžete být jistí, že máte dostatek vitamínu D?
U některých skupin obyvatelstva je více než pravděpodobné, že mají nižší hladiny vitamínu D než ostatní. Ale nezapomeňte, že se odhaduje, že 85% lidí trpí jeho nedostatkem. Patříte k oněm 85% nebo třeba do jedné z těchto skupin?

Lidé s omezenou expozicí slunečnímu záření
Během dlouhých šedivých zimních měsíců budete možná muset doplnit svůj vitamín D3, pokud nemáte přístup k bezpečnému soláriu.

Nicméně, dokonce i v létě jsou mnozí z nás jako novodobí ‚jeskynní lidé‘. Většina lidí se i v letním období jen velmi málo vystavuje pobytu na slunci. Důvodem může být práce uvnitř budovy během doby vrcholného slunečního světla, aby se zabránilo horku, nebo také kulturní zvyklosti v odívání.

Dokonce i o víkendu, když je deštivo, můžete postrádat sluneční záření. Jestli je to váš případ, tak pravděpodobně nemáte dostatek vitamínu D, který potřebujete.

A věděli jste, že vaše auto, okna v domě i v kanceláři blokují většinu sluneční vlnové délky, kterou vaše pokožka potřebuje, aby mohla vyrobit vitamín D? Takže se nespoléhejte na to, že jej získáte uvnitř – nebo v autě.

Dále, pokud žijete v průmyslové oblasti se znečištěným ovzduším s vysokým obsahem síry (kyselé deště), které blokují sluneční paprsky, vaše hodnoty vitamínu D jsou pravděpodobně rovněž nízké.

Vaše holá pokožka potřebuje být každý den alespoň na 10–15 minut vystavena přímému slunečnímu světlu, aby mohla produkovat vitamín D, který potřebujete. Stejně jako okna, také bundy a dlouhé kalhoty blokují hodnotné sluneční vlnové délky.

Lidé s nadváhou
Jedinci, kteří mají nadváhu, mívají často podstatně vyšší potřebu vitamínu D, protože vitamín D je rozpustný v tucích a skrytý v jejich tuku.

Těhotné ženy
Nové důkazy naznačují, že hladina vitamínu D během těhotenství může být zásadně důležitá pro vás a vaše dítě.

Starší lidé
Jste ve věku, kdy vaše pokožka ztrácí schopnost vytvářet vitamín D. Navíc mají starší lidé tendenci trávit více času doma.

Lidé tmavé pleti
Lidé s tmavší barvou pleti mají vyšší hodnotu melaninu, který blokuje UVB záření a omezuje schopnost těla produkovat vitamín D3. A co víc, vitamín D se velmi vzácně vyskytuje v potravinách a je k dispozici pouze ve velmi omezeném množství např. ve vejcích, játrech, orgánech, kaviáru a tučných rybách.

 

VITAMÍN K2

Epidemiologické studie provedené v posledním desetiletí u obyvatel střední Evropy ukázaly, že dostatečný příjem vitaminu K2 má velký význam pro kardiovaskulární a kostní zdraví. Studie v Japonsku prokázali tak silný efekt vit. K2 na osteoporózu, že se tam stalo běžnou praxí předepisování vitamínu K2 lékařem a jeho následné uhrazení pojištovnou. V Japonsku se uvádí podobné efekty vitamínu K1 jako u K2, avšak velký rozdíl ve vstřebatelnosti u lidí, která je u K1 do 10% a u K2 téměř 100%. 

Nejčastější otázka bývá - jaký je rozdíl mezi K1 a K2? K1 byl objeven v roce 1929 jako esenciální faktor pro koagulaci krve (odtud zkratka K). Nověji objevený vitamin K2 je důležitý pro kostní metabolismus. Zatímco K1 se nachází v rostlinách, jako je listová zelenina, K2 je přítomen ve fermentovaných potravinách, potravinách živočišného původu a dále je do určité míry a za určitých okolností vytvářen bakteriemi přítomnými v gastrointestinálním traktu. K1 je tedy v zásadě produkován rostlinami a používá se v lidském těle pro regulaci srážlivosti krve(koagulant). Důležité je, že lidské bytosti nemohou příliš efektivně vyrábět K2 z konzumace K1 z vegetace(a obzvláště v případě nabouraného mikrobiomu): to mohou udělat pouze býložravci se specifickým trávícím systémem typu kráva apod. Vitamin K2 je to, čemu říkáme „aktivátor“, což v jeho případě znamená, že mj. stimuluje produkci osteokalcinu - bílkoviny, která v zásadě uvádí minerály(zejm. vápník) tam, kam mají jít. Tento vitamin je produkován různými zvířaty ze spotřeby K1 v travnaté vegetaci. S industrializací potravinového systému a příchodem krmení zvířat převážně zrninami, granulátem, semeny apod. namísto pastvy/senáže se tento vitamin téměř ztratil z naší moderní stravy, která je chudá na živočišnou produkci skutečně pastvených a přirozeně krmených zdravých zvířat a jejich produktů. Už v roce 1945 právě Dr. Weston A. Price(asi nejlepší zubař všech dob) popsal „nový vitamínový aktivátor“, který hrál významnou roli při využívání minerálů, ochraně před zubním kazem, růstu a vývoji, reprodukci, ochraně před srdečními chorobami a na správnou funkci mozku. Chemickým testem zjistil, že se tato sloučenina, kterou nazval aktivátor X, vyskytuje např. v másle, orgánech a tuku zvířat, které konzumují zelenou trávu, a také v některých mořských potravinách, jako jsou rybí vejce(kaviár). Pro mnohé tradiční kultury byly tyto potraviny posvátné a hráli klíčovou roli v reprodukci, výživě a udržení silného rodu. I proto byly v tradičních kulturách, které dr. Price navštívil po celém světě minimální znaky degenerace kostry, lebeční dutiny a zubů, vývoje pánevního dna apod. jako je tomu bohužel v moderních kulturách se silným deficitem mj. vit. K2 a celkově kvalitní stravy. Moderní kultury jsou naopak zahlceny zpracovanými potravinami, cukrem, moukou, rostlinnými pro-zánětlivými oleji a všelijakými polotovary, které ještě více prohlubují degeneraci a deficity těla. Vitamín K2 je jedna z klíčových látek pro robustnost a vitalitu organismu, připravuji o něm celý článek, který bude zveřejněn zde na webu již brzy.

Osteoporóza a cévní kalcifikace mají podobné etiopatogenetické mechanismy. Nedostatek vitaminu K2 může být zodpovědný za tzv. „vápníkový paradox“, tj. deficit vápníku v kostech a naopak jeho ukládání do cévních stěn. Nedostatek vitaminu K2 souvisí se sníženým příjmem v moderní stravě, s poruchou intestinální resorpce nebo se změnou střevní mikroflóry.

Vitamín K2, je velmi vhodné užívat také pokud je vitamín D3 užíván pravidelně a po delší dobu. Užíváním vitamínu D totiž tělo produkuje více proteinů závislých na vitamínu K2. Ty mají mnoho zdravotních přínosů, ale logicky pouze s dostatečným množstvím vitamínu K2 mohou být aktivovány.

Celoživotní riziko vzniku alespoň jedné zlomeniny je sníženo o 25 % při denním užívání 800 IU vitaminu D, 45 μg vitaminu K2 a 1200 mg vápníku. Kromě toho může vitamin K2 také zabránit tvorbě zubního kamene na vnějších horních stoličkách a za spodními předními zuby v důsledku vysokých hladin vápníku ve slinách. Vitamin K2 byl také spojen se zdravím ledvin, prevencí rakoviny a stabilizací hladiny cukru v krvi.

Mj. Vitamín K2: zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku a působí synergicky s vit. D
                          přispívá k normálnímu proudění krve
                          pomáhá udržovat cévy, zuby a kosti v normálním stavu

Dávkování pro D3 1000IU:
Užívejte 1 kapku denně (anebo dle potřeby a doporučení lékaře).
Pomocí pipety z přírodního kaučuku můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamín D3.
Vitamín D3 můžete umístit přímo na jazyk nebo ho smíchat s nápojem či jídlem.

Doplňkové parametry pro D3 1000IU:
Kategorie: Vitamíny a minerály
Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
Balení: Dávka na 1800 dní
Forma: Kapky
Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Dávkování pro K2 200mcg:

Užívejte 10 kapek denně (anebo dle potřeby a doporučení lékaře).
Pomocí lékařské pipety, která je součástí balení můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamin K2.
Kapky můžete umístit přímo na jazyk nebo je smíchat s nápojem či jídlem.

Doplňkové parametry pro K2 200mcg:
Kategorie: Vitamíny a minerály
Přísady: MCT olej, Vitamín K2 (MK-7)
Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
Balení: Dávka na 180 dní
Doporučené dávkování pro dospělé: Užívejte 10 kapek denně (= 1 denní dávka). Jedna denní dávka (10 kapek) obsahuje 200 μg vitamínu K2 (MK-7)
Obsah účinných látek: v 10 kapkách Vitamín K2 200 μg (267% denní referenční hodnoty příjmu)
Výrobce: WoldoHealth by Woldoshop GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


Mohlo by Vás zajímat

Liposomální vitamín D3 5000IU - 30 kapslí

Liposomální vitamín D3 5000IU - 30 kapslí

Vitamín D3 - enormně důležitá hormonální látka a bohužel také jeden ze všeobecně nejvíce deficitních mikro-nutrientů dnešní doby. V nadřazené liposomální formě.

skladem

499 Kč

Mořská minerální plazma (blistry Totum sport) 10x20ml

Mořská minerální plazma (blistry Totum sport) 10x20ml

Všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky. Hypertonická verze. Buněčná re-mineralizace.

skladem

620 Kč

Mořská minerální plazma (ampule Quinton HYPERTONIC) 30x10ml

Mořská minerální plazma (ampule Quinton HYPERTONIC) 30x10ml

Všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky. Hypertonická verze. Buněčná re-mineralizace.

skladem

900 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím