-Ekologické, s bio certifikací
-Camu camu a amla nesou bio certifikaci
-Produkt splňuje požadavky veganské, košer a bezlepkové stravy
-Produkt nese pečeť TruGanic™ (viz níže)
-Neobsahuje GMO, pesticidy, plniva ani pojiva
-Baleno v recyklovatelném jantarovém skle

Tento produkt prošel inovací:
Produkt má nové složení, jiné balení a mnohem vyšší gramáž. Nyní obsahuje skvěle biologicky dostupný vitamín C z plodů camu camu a amly společně s extraktem z aceroly. Vzhledem těmto změnám a většímu balení (nyní 400 g místo původních 270 g) se zvýšila i cena. Díky přidání prášku z celého ovoce camu camu a amly má nyní Přírodní Vitamín C silnější ovocnou chuť než předchozí verze a disponuje vyšší biologickou dostupností.

Zde snad bude stačit podotknout, že vitamín C zasahuje komplet všechny úrovně vašeho těla, je naprosto esenciální živinou a není pravděpodobně problém nebo stav, na který by neměl nějaký efekt.

Velmi rád bych všem doporučil koupit si každý den pár citronů a doplňovat vitamín C třeba jen z přírodních zdrojů ale v dnešní době by jste tím bohužel ani neušetřili a ani nepřijali to nejlepší. Citrusy a ovoce obsahuje spoustu chemie a cukru pokud nemáte předražené bio (které taky není vždy ok) nebo domácí. Vitamínu C si natolik vážím a věřím v jeho efekt, že bych chtěl určitě doporučit několikanásobné dávky, které také sám beru.

Vitamín C je základním vitamínem, a pokud jej užíváme v izolované či syntetické formě (tabletky, multivitaminové prášky apod.), špatně se vstřebává a dokonce může mít nepříznivý vliv na naše zdraví. Syntetický vitamín C negativně ovlivňuje proces vylučování odpadních látek játry a ledvinami, které se překyselují. Truly Natural Vitamin C je skutečně přírodním vitamínem C, který se v těle velmi dobře vstřebává a nemá žádné negativní účinky.

Osobně si myslím, že v případě vitamínu C, kdy se bude vždy jednat o kyselinu Askorbovou není forma až tak důležitá. Co je však důležité - pokud je forma přírodní jako v tomto případě, nejde jen o vitamín C jako kyselinu, ale o další spoustu látek, které fungují v perfektní synergii a to tvoří onu důležitost. Synergie je v přírodě zákon díky kterému vše funguje tím nejlepším způsobem. Proto nikdy nebude syntetický a osamocený vitamín C fungovat tak jako přírodní zdroj nebo forma.

 Do výrobků na bázi syntetického vitamínu C se přidává kyselina askorbová, askorbát vápníku a další soli kyseliny askorbové, které jsou uměle chemicky vytvořené. Přírodní vitamín C je doplněn přirozeně se vyskytujícími látkami včetně bioflavonoidů, které zvyšují jeho biologickou dostupnost.

 Přípravek v práškové formě je snadno vstřebatelný a netoxický v jakékoliv dávce. Proto nedochází k jeho vylučování močí jako syntetické produkty s vitamínem C.

  • 100% netoxický
  • 100% přírodní
  • 100% vstřebatelný

 Nedostatek vitaminu C v těle se projevuje např. sníženou pevností cévních stěn především u vlásečnic, což vede ke zvýšené krvácivosti (např. z nosu), dále snížení pevnosti vazivového aparátu zubů a s tím souvisejícím vikláním až vypadáváním zubů. 

CO TENTO PŘÍRODNÍ VITAMÍN C OBSAHUJE?

Extrakt z plodů aceroly
Jihoamerická acerola, též zvaná „barbadoská třešeň“, má červené plody o velikosti našich třešní. Jejím specifikem je vysoký obsah vitamínu C: má ho asi 30 x více než citrón, tedy až 1357 mg/100 g. Mimo to obsahuje také barevné složky antokyany, které jsou účinnými přírodními antioxidanty. Šťavnatá dužnina aceroly je kromě vitamínu C  bohatá také na minerály, vitamín A a B6, bioflavonoidy, železo, vápník a hořčík.

Rozemleté ovoce camu camu
Amazonské ovoce camu camu drží absolutní světové prvenství v množství vitamínu C, kterým doslova oplývá. Obsahuje ho až 3000 mg/100 g, což je 60x více než v pomeranči. Mimo to je camu camu bohaté na vitamíny B1, B2, a B3. Dále obsahuje antioxidační látky jako například karotenoidy a množství minerálních látek.

Rozemleté ovoce amla
Amla neboli indický angrešt je zeleně zbarvené ovoce. Po acerole a camu camu je amla dalším nejbohatším přírodním zdrojem vitamínu C. Pochází zejména z hornatých oblastí Indie. Plody obsahují až 600 mg/100 g vitamínu C a dále prospěšné přírodní antioxidanty jako jsou například flavonoidy. 

Tapiokový škrob
Tapioka je škrob extrahovaný z kořene manioku jedlého – hlízy původem z Jižní Ameriky. Využívá se jako přírodní prostředek ke zlepšení textury a zabránění vlhnutí.

PROČ SE ROZHODNOUT PRO PŘÍRODNÍ VITAMÍN C?
Jedná se o 100% komplex vitamínu C na bázi ovoce, bez chemických rozpouštědel nebo syntetické kyseliny askorbové.

V přírodě se vitamín C nevyskytuje jako izolát. Najdeme ho jako součást celého komplexu látek, který zahrnuje i další důležité kofaktory (spolupůsobící látky), které pomáhají tělu se správnou absorpcí. Patří mezi ně již zmiňované flavonoidy. Tento vitamín C, vyrobený z celistvých plodů ovoce, je proto pro tělo velmi přirozeným, koncentrovaným zdrojem.

A k tomu všemu má jemnou, osvěžující chuť. Skvěle se proto hodí do koktejlů, vody, džusů nebo kokosové vody. Neobsahuje žádná umělá aditiva, přidaná sladidla ani umělé příchutě.

Sám mám zkuěšenost s použitím vit. C také ve workoutu a to před i po tréninku v dávce cca 4g tohoto prášku. A kombinuji ho občas s kolagenem kvůli tkáním a pohybovému aparátu. Obrovskou měrou se podílel na mé pooperační rekonvalescenci po přetržené distální šlachy bicepsu v roce 2014.

DALŠÍ INFORMACE

Dávkování:
6 g (cca. 2 lžičky) denně obsahuje 360 mg vitamínu C (což odpovídá 450 % doporučené denní dávky)
Dávkujte dle svého aktuálního stavu.
Nejvyšší přípustné množství v denní dávce je stanoveno na 2000 mg
 
Složení:
 extrakt z plodů aceroly*, ovoce camu camu◊*, bobule amla◊*, tapiokový škrob* (jako sušící médium).

Použité poznámky: *TruGanic; ◊ BIO

Nutriční hodnoty:
nutriční hodnoty
na 100 g
na 6 g (1 dávka)
energetická hodnota
414 kcal/ 1741 kJ
25 kcal /104,5 kJ
sacharidy
83,3 g
5 g
z toho cukry
bílkoviny
0 g
0 g
tuky
0 g
0 g
vitamín C
6000 mg (7500 %)*
360 mg (450 % DDD*)
* referenční hodnoty příjmu

Upozornění:
Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte denní doporučenou dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.


Mohlo by Vás zajímat

Curcumin Latte 30g (BIO)

Curcumin Latte 30g (BIO)

Zlaté mléko aneb Haldi Ka Doodh.

skladem

549 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím