Toto je praktická kombinace kapslových verzí produktů Rosita EVCLO(90 kapslí) a Australský EMU olej(100 kapslí).

Kombinace těchto dvou 100% přírodních tuků je nyní celosvětově pravděpodobně tím nejlepším a nejčistším zdrojem synergicky působících a tělu nejbližších i nejpotentnějších forem vitamínů A,D a K2(MK-4). Důraz na význam jejich společného efektu na lidský organismus ve všech etapách jeho vývoje a života vychází hl. z učení Dr. Vestona Price a jeho historicky zcela průlomové životní práce - Nutrition and Physical Degeneration. 

Dříve asi nejvíce doporučovaný surový máslový olej od krav z pastvy je tradičním EMU olejem převýšen více než 10x v obsahu vit. K2(MK-4). A fermentované oleje z tresčích jater anebo jater jiných ryb či živočichů, se s časem a novými studiemi i měřením ukázali také slabším zdrojem vit A a D oproti opravdu čerstvému a ihned chlazenému oleji z tresčích jater, pocházejícího z Norska díky řemeslné práci produkce Rosita.

Z výše uvedených důvodů jsem se jak ve své vlastní supplementaci, tak i zde na webu rozhodl pro užití a distribuci výhradně kombinace čerstvého Norského oleje z tresčích jater a Emu oleje původních Australských domorodců namísto máslových tuků anebo jiných značek rybích olejů. Obou olejů totiž stačí menší množství pro stejný anebo lepší efekt než u jiných značek a zdrojů - což koresponduje s mou hlavní ideou "bohaté skromnosti" (z co nejméně získat pro tělo co nejvíce). Navíc díky větším odběrům a podpoře výhradně těchto značek bude do budoucna možné postupně snižovat jejich cenu, což je také velmi žádoucí.

Podrobnější popis obou produktů:

WALKABOUT EMU OLEJ

 

Australští domorodci (nejstarší žijící kultura na planetě Zemi, datující svou historii přes 40 000 let dozadu) považovali tuk z Emu (pták pštrosího typu) jako posvátnou potravinu a stejně tak, jako můžeme vidět v historii mnoha jiných kmenů a kultur z různých částí planety, šlo i u nich o unikátní a pro "zachování silného rodu" zcela nutný živočišný prostředek, tedy jak už dnes víme - nativní nositel v tucích rozpustných vitamínů, quinonů a esenciálních mastných kyselin. Rodová linie Australských ptáků EMU je stará miliony let. Značka Walkabout Health používá jako zdroj tohoto oleje pouze prastarý genotyp nativního EMU jehož export z Austrálie byl zakázán už v roce 1960. Vyznačuje se mj. tím, že nikdy nebyl křížen/párován s žádnými jinými druhy EMU a je geneticky zcela "čistý", dále se nikdy napříč žádnou generací nedostal do kontaktu s geneticky modifikovaným krmivem a chemií a živí se sám výhradně na velkých travnatých pastvinách Walkabout Farem v Austrálii. Na základě výše uvedeného mají EMU oleje ze zbytku světa mnohem nižší kvalitu a "čistotu" což dokazuje nejen historie a rody zdrojových ptáků ale zejména laboratorní testy.

Proto si Walkabout pevně stojí za svým absolutním prvenstvím ohledně maximální čistoty a kvality výsledného produktu, které garantuje.

Vitamin K2 jehož je EMU olej zdrojem zejména, byl něco, co naši předci zcela přirozeně hojně konzumovali, avšak z našeho moderního jídelníčku zmizelo.

Emu Oil Walkabout:

-Život udržující tuk
-Vysoce protizánětlivý
-Jedinečná synergie živin
-Nejvyšší potravinový zdroj přirozeně se vyskytujícího vitamínu K2 MK-4
-Aktivuje nutriční profil jiných živin
-Přirozeně se vyskytující zdroj konjugované kyseliny linolové
-Zdroj omega 3, 6, 7 a 9
-Obsahuje vitamíny A, D a E
-Vysoká biologická aktivita

Jeden dřívější prodejce nejkvalitnějšího Extra panenského máslového "grass fed" oleje na světě (Corganic3) dal v prémiových Holandských laboratořích VitaK testovat a srovnat Emu olej, Extra panenský máslový olej (nebo také "extra virgin high vitamin butter oil") a několik dalších silných potencionálních zdrojů na množství menaquinonu-4 (K2 MK-4) a zjistil šokující výsledky: více než desetinásobek vit. K2 v Emu oleji ve srovnání s máslovým olejem zdravých krav z pastvy! Tento prodejce poté nahradil na základě výše uvedeného a několikrát opakovaného testu prodej máslového oleje výhradně EMU olejem. Podle 4 posledních testů VitaK obsahuje Walkabout EMU olej 5575 ng/g K2 MK-4 (to je více než 20 mcg MK-4 v celistvé podobě a formě na čaj. lžičku/4 kapsle)! "Grass fed" máslový olej nebo Ghee, oba považovány za top zdroje K2 obsahují 15-20x menší množství.

Jde tedy o nejkvalitnější a nejlepší přírodní živočišný zdroj vitamínu K2(MK-4), co jsem našel na světovém trhu (ztučnělá játra Foie Gras, jež provází mezinárodní kontroverze i šílená cena nepočítám :).

Co se týče opravdové remineralizace, alkalizace a robustnosti organismu - jsou jeho složky (zejména právě vit. K2(MK-4) neboli tzv. X-FACTOR Dr. Westona Price, který mnozí již znají) zcela nezaměnitelné a nesmírně důležité. Pokud někdo nežije v přírodě a nemá přístup k celistvým potravinám té nejvyšší kvality, ze kterých by tyto látky získal, jsou přírodní doplňky tohoto typu nutnost těch nejnáročnějších.

Je důležité pochopit fakt, že rostlinné formy těchto vitamínů nejsou zdaleka tak potentní jak být mají a navíc se v těle nevyužijí správně pokud nemá tělo k dispozici dostatek tuku a cholesterolu. Například retinolová forma vit. A v rostlinné říši neexistuje. Stejně tak vit D3 anebo K2 ve formě MK-4. Jediným a potentním zdrojem dokonalé tukové výživy jsou živočišné zdroje.

 

Tvrzení v tomto popisu se týkají samotných publikací, Dr. Vestona Price, přírodních potravin a množství vitamínů a živin, nikoli konkrétních doplňků stravy.


Doktor Weston Price - později autor knihy -Výživa a tělesná degenerace- byl asi nejlepší zubař všech dob, jenž cestoval skrz celý svět za účelem najít primitivní kultury bez zubních kazů a celkově vitální. Toužil najít kultury, jenž by nevykazovali stupeň takové degenerace jako moderní člověk a nechtěl uvěřit, že je zubní kaz a tělesný úpadek něco přirozeného. Chtěl je najít a pochopit, co dělají jinak. Zubní kaz je nejčastější nemoc na této planetě. Jde o chorobu a vadu v organismu, která jako mnohé další - není běžný stav, který se prostě děje, jako se mnozí domnívají. Např. vlkům v přírodě se zuby nekazí ale psům chovaným člověkem a moderním lidem samotným však ano. Tak kde je chyba? Důvodem je nedostatek látek ve stravě pro přirozenou remineralizaci zubů a celého organismu a většinou také naopak nadmíra látek ve stravě způsobujících demineralizaci - úbytek minerálů na různých místech v těle, což způsobuje celkovou postupnou degeneraci - nejen zubů. Je potřeba si uvědomit, že zubní kaz a problémy kostry jsou ukazatelem celkového úpadku vitality a zdraví člověka a souvisí s desítkami dalších problémů - pokud tedy dokážeme řešit tyto problémy, pomůžeme si zároveň na mnoha dalších místech.

Doktor Weston Price ony vitální a robustní kultury bez zubních kazů a rozbouřených hormonů opravdu našel... Popsal a zdokumentoval jich hned několik. A co měli společného? V první řadě absenci rafinovaných a průmyslově zpracovaných potravinářských výrobků v jídelníčku, mnohem více v tucích rozpustných vitamínů z přírodních zdrojů a daleko více minerálů než moderní člověk, dále hlavně stabilní množství přirozeného cholesterolu a živočišného tuku ze zdravých zvířat. Jeho cesta ho dovedla až k objevení látky, kterou nazval aktivátor-X (X-FACTOR) -(my ho dnes už známe pod jménem vitamín K2) když zjistil, že některé syrové, ale živočišné potraviny a zejména ty spojené se zelenou rostlinnou říší ho obsahují a on v dokonalé synergii s vitamínem A a D vede k neuvěřitelné vitalitě a tělesnému zdraví v podobě zdravých a rovných zubů, široké lebeční dutiny a široké pánve, silných kostí a celkové odolnosti a imunitě organismu při absenci běžných problémů a nemocí.

 

Kompozice Australského EMU oleje je neuvěřitelným výživným celkem a celistvým přírodním zdrojem:

vitamínů A, D3, E, K2 (MK-4) (-určující látky potřebné pro každou konverzi hormonů v těle, remineralizaci organismu a další vitálně důležité procesy..)

kyseliny máselné

Wulzenova Faktoru (-dle Dr. Rosalinda Wulzena tzv. "anti-ztuhlostní" faktor)

konjugované kyseliny linolové (CLA)

Tento olej je produkován bez použití krmiv z obilí, kukuřice, bez GMO(Genetické modifikace) atd. 

Tento olej splňuje dokonale mou ideu tzv. "bohaté skromnosti" (z co nejméně získávat co nejvíce).

Všechny živiny EMU oleje jsou důležité ve své celistvé podobě(v synergii mnoha dalších látek) a dokud se bude člověk pokoušet izolovat a extrahovat je po jedné, vždy mu bude unikat příběh s názvem "příroda nejlépe ví jak na to". :)) Proto nebude suplementace např. samotného syntetického vit. K2 (MK-4) v kapslích nikdy tak efektivní jako příjem jeho přírodního zdroje. Bylo např. prokázáno, že hladina syntetického MK-4 v krvi klesá už po několika hodinách a pro podobný efekt, jaký mají přírodní zdroje by bylo potřeba ho supplementovat co 2-3 hodiny každý den v menších dávkách a opakovaně tedy polykat kapsle.

EMU olej doporučuji dávkovat dohromady s potravinami, bohatými na přírodní minerály a přirozeně bezsacharidové. Jedna dávka je půl čaj. lžičky (2ml). Balení tedy obsahuje 60 dávek. Doporučují se 1 až 3 dávky denně. V kombinaci s olejem Rosita se bere od každého 1 doporučená dávka dle etikety současně 1x denně anebo poloviční dávky od každého 2x denně.

Balení: 100 kapslí

SLOŽENÍ: 100% Australský EMU olej, želatinová kapsle(obsahuje glycerol)

Složení v 1 dávce: tedy 2 kapslí (2g):
Kalorie 20 Kcal
Kalorie z tuku 20 Kcal
Tuk celkem 2g (3%DDD*), z toho nasycené 0,5g (3%DDD*)
______________________
Australský EMU Olej 2g
______________________
*Vzhledem k 2000 Kcal denním příjmu kalorií
Dávek v balení: 50

Země původu: Austrálie
Výrobce: Walkabout Health Products LLC, 211 S. Central Ave., Ste 112 Marshfield, Wl 54449 www.walkabouthealthproducts.com

Doporučené dávkování: Berte 2 kapsle během anebo po jídle.

POZOR! VŽDY JE DŮLEŽITÉ U VŠECH POTRAVIN ANEBO DOPLŇKŮ STRAVY (ZEJM. OBSAHUJÍCÍCH V TUCÍCH ROZPUSTNÉ VITAMÍNY) DODRŽOVAT STRIKTNĚ DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ A NEDÁVKOVAT VÍCE! AKUMULACE NADMĚRNÉHO MNOŽSTVÍ TĚCHTO ŽIVIN MŮŽE BÝT TOXICKÁ PRO JÁTRA A POTAŽMO CELÝ ORGANISMUS. NA ZÁKLADĚ MÉ FILOSOFIE BOHATÉ SKROMNOSTI JE VŽDY MÉNĚ VÍCE.

 

ROSITA JÁTROVÝ TRESČÍ OLEJ

Toto je nejčerstvější a nejkvalitnější varianta oleje z tresčích jater na dnešním trhu. 

Rosita Real Foods - MORRHUAE OLEUM (olej z tresčích jater) vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury je dalším ze vzácných bohatství, která se mi na mé cestě dostali do rukou. Začal jsem sdílet tento poklad dále, protože jde o jediný opravdu Raw Extra panenský olej ze skutečně čistých vod Severního Norska, který absolutně nemá na poli čistých a surových olejů z jater divokých tresek žádnou konkurenci. Na trhu zatím není jiný zcela optimální olej jako je tento.

Osobně podporuji Rositu - výrobce této unikátní potraviny protože chci lidem pomahát na úrovni nejčistších a nejkvalitnějších doplňků stravy, které jsou vlastně sami defacto stravou samotnou více než nějakým "supplementem". Upřímně doufám, že s postupem času si více lidí uvědomí jak unikátní a cenný je tento produkt od řemeslníků z Rosita Real Foods. 

Produkt obsahuje aktivní formy vit A a D a esenciální mastné kyseliny včetně DHA - Schválená tvrzení EU: 

Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu sliznic
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu pokožky
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku
Vitamin A přispívá k normální funkci imunitního systému
Vitamin A se podílí na procesu specializace buněk

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů
Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému
Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku.
Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
Esenciální mastné kyseliny jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí

(výše uvedeného je dosaženo při přijmu DHA v množství min 100-200mg, tento produkt obsahuje v jedné dávce 5ml více než 600mg DHA)

S nejlepším vědomím a svědomím mohu označit tento produkt na 1. místě mezi olejovými doplňky lidské stravy a jako 1. věc bych ho doporučil komukoli, kdo nemá přístup a nekonzumuje pravidelně alespoň v malém množství celistvé zdrojové potraviny jeho živin jako jsou např. - oči a vajíčka(jikry) zdravých ryb, tuky od zdravých zvířat z horské pastvy, játra a orgány, syrový vaječný žloutek domácích zdravých ptáků, syrový kozí kefír, plody moře apod...

Pokud takové potraviny opravdu pravidelně máte, tak jste šťastní lidé a nechybí Vám určitě jedny z nejdůležitějších látek pro vitální lidské tělo a jeho robustní hormonální a remineralizační systém jako jsou aktivní formy:

přírodních v tucích rozpustných vitamínů A, D a K2, cholesterol, quinony, Omega 3, 6, 7, 9, 11 atd...

Ať máte jakékoli vědomosti či osobní zásady anebo filosofie o stravě, nebo jste si přečetli cokoli na internetu či v knihách - tak fakt, že tyto látky potřebuje tělo pro tvorbu veškerých hormonů a každou jejich konverzi, remineralizaci a práci s minerály v celém těle, vývoj, a další řady procesů nemůže nikdo zpochybnit. Stejně tak fakt, že tyto látky v syntetické podobě - například v multivitamínových doplňcích anebo uměle přidané do konvenčních levných rybích olejů(které jsou často mj. i silně zoxidované/žluklé) apod. nejsou vůbec to stejné jako v přirozené podobě a naopak jsou většinou velmi škodlivé a potencionálně nebezpečné z hlediska nutriční disbalance těla. Rovněž fakt, že jediným zdrojem většiny z nich je přirozená a zdravá živočišná říše, nikoli rostliny a že potřebný vitamín D nedostanete 10 min. pobytem na sluníčku - je nezpochybnitelný.

Užívání tohoto oleje je vhodné pro všechny zaměřené na: zubní kaz, hormonální systém a kostru. Pokud navíc upravíte jídelníček na silně remineralizující a alkalizující - můžete nad těmito sférami těla získat absolutní kontrolu. (protože mít je v pořádku je přirozené). Synergie, s jakou vitamíny A, D a K2 v těle pracují s minerály - je naprosto neuvěřitelná. -Tam, kam patří je pomáhají dostat (např. zuby a kosti) a odtam kde nemají co dělat je pomáhají vyplavit. (např. ledvinové kameny a jiné usazeniny(cévy, měkké tkáně)).

Mnohé velké kultury lidské historie pokládaly olej z jater různých ryb jako posvátnou potravinu pro vitalitu a sílu všech úrovní lidské bytosti. Sparťané i Římští vojáci jedli příděly rybích tuků. Vikingové uchovávali spíže a sudy s rybími orgány a játry a vyráběli oleje z rybích jater jako tzv. poklad oceánu pro sílu svou i jejich potomků.

Rosita Real foods vyrábí i v dnešní moderní a v mnoha směrech nemocné a od přírody a tradic odkloněné společnosti olej z tresčích jater stále podle starého Vikingského řemesla a postupu, jehož výsledkem je jedinečná čistota a hl. čerstvost oleje a jeho složení. Na trhu není jiný skutečně RAW olej tohoto typu, který by se dal úrovní a čerstvostí alespoň srovnat, proto nechávám tento olej již jako jediný a výhradní na svém webu, protože se zkrátka jedná o tu zaručenou nejvyšší kvalitu a nic jiného než top kvalitu, kterou sám užívám, zde nabízet nepotřebuji. Smutné je, že je pravděpodobně jen otázkou času, než se produkty jako je tento zcela vytratí a lidem nezbyde nic než masová produkce levných potravin a toxických syntetických doplňků stravy a léčiv od velkých korporací a farmaceutických firem, kterým řemeslníci přírodních potravin absolutně nemají a nebudou mít šanci nikdy konkurovat..

Video ukazuje Severské vody, ze kterých přesně tento olej pochází:

 

 Tento olej je vyráběn v malých várkách. Může být čas od času vyprodán a nedostupný na různá časová období.

Divoký a Syrový.
Z čerstvých jater.
Vyrobeno za studena a bez chemie.
Schváleno jako doplňek stravy.
Top zdroj vzácných přírodních živin jako jsou Omega 3,6,7,9,11 a vitamíny A a D.

Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z tresčích jater (EVCLO) je produkován v malých várkách z divokých tresek obecných (Gadus morhua) lovených udržitelně v nedotčených čistých Norských vodách. Je vyroben z kvalitních čerstvých jater použitím prastaré techniky extrakce - řemeslnou výrobou. Výsledný olej je tak čistý a autentický jako byl olej Severských předků před stovkami let.

Doporučené dávkování: 3 kapsle (po 500mg) 1x denně. Dospělí: 3 kapsle (po 500mg) až 3x denně. Po otevření spotřebujte do 3 měsíců. 

Skladování: Na temném a suchém místě při pokojové teplotě 15-25°C. Nevyžaduje lednici ani zmražení. - Ale osobně doporučuji uchovávat v lednici.

Balení: 90 KAPSLÍ (30 dávek)

SLOŽENÍ:

100% Divoký & Syrový Extra-Panenský Olej z tresčích (Gadus Morhua) jater, stopové množství přírodního rozmarýnu & přírodního vitaminu E*, želatinová kapsle z rybího kolagenu. *antioxidanty proti oxidaci nesaturovaných komponent tohoto oleje

Více o speciálních antioxidantech Rosita: http://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

Doba trvanlivosti neotevřeného produktu je při teplotě 0-4 °C 12 měsíců.
Při -20 °C 2-3x delší.
Po otevření a při 0-4 °C je 2-3 měsíců.

Olej musí být uchováván v temnu a chladu.

Před použitím extra vyšších dávek tohoto oleje konzultujte prosím s lékařem, nebo pokud plánujete užívání a jste těhotná, kojíte, máte cukrovku, alergii na ryby nebo jód, používáte léky na tlak, máte kardiovaskulární nemoc, krvácení nebo poruchu imunitního systému. Udržujte mimo dosah dětí.

Pokud kontakt s olejem způsobuje alergické reakce, konzultujte se svým osobním lékařem.

Tento výrobek není určen k diagnostikování, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu.

Obsah této stránky slouží pouze pro referenční účely a nemá za cíl nahrazovat radu či doporučení praktického lékaře, farmaceuta nebo jiného zdravotního pracovníka s licencí. 

Všechny Rosita Real Foods™ produkty jsou testovány nezávislými institucemi třetích osob, laboratořemi a universitami. Analytické testy byly provedeny :

Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko
Project no (C3937). Extra panenský olej byl také testován (15.7.2011) výrobcem u neziskové organizace ECO Marine za použití Biolaboratoře ústavu Nofima (neboli Výzkumného ústavu pro potraviny, rybolov a akvakulturu v Norsku), která se specializuje na mořské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).
Skladové zásoby – je možná občasná omezená dostupnost kvůli povaze ruční výroby tohoto vzácného produktu.

 

Skladové zásoby – je možná občasná omezená dostupnost kvůli povaze ruční výroby tohoto vzácného produktu.


Fakta výrobku

Doporučené dávkování: 3 kapsle
Dávek v balení: cca 30
V jedné dávce

% RDA*
Kalorie 15
Kalorie z tuku 15
 
Tuk celkem 1,5g
2.0%
Nasycený tuk 0.5g
Cholesterol 5mg
2.0%
2.0%
Vitamín A 1260 IU *(25 %)

Vitamín D3 127 IU *(32%)

Omega-3 mastné kyseliny 417 mg; DHA 195+ mg; EPA 143+ mg 
 
Přirozené Omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 tuky, Vitamíny A a D3, a ostatní v tucích rozpustné živiny jsou obsaženy v původní verzi, nikoli dodané uměle!
 
* Doporučená denní dávka v % na základě 2000kcal diety denně.
Informace o alergenech: Ryby (treska)

Pro kompletní seznam živin navštivte: http://evclo.com/faqs/nutrient-results/

 

 Další Videa:


Mohlo by Vás zajímat

Viking Chimaera Monstrosa Oleum (extra virgin) 10ml

Viking Chimaera Monstrosa Oleum (extra virgin) 10ml

Severský extra panenský olej z jater divoké Chiméry Podivné.

skladem

789 Kč

MCT olej 500ml

MCT olej 500ml

To nejlepší z kokosového tuku. Rychlý zdroj energie.

skladem

489 Kč

ROSITA Morrhuae Oleum (extra panenský) 150ml

ROSITA Morrhuae Oleum (extra panenský) 150ml

Severský olej z tresčích jater nejvyšší kvality a čerstvosti.

skladem

1 380 Kč 1 199 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím