Bcaa jsou podle mě jeden z mála aminokyselinových produktů, který funguje a jde opravdu cítit.

Jedná se o 3 esenciální větvené aminokyseliny - Leucin, Isoleucin a Valin.

Většina aminokyselin je bez servítek jen lisovaný protein nebo forma různě rozštěpených bílkovin slepených následně do tablet a nepřinesete si jimi dle mého názoru nijak důležité výsledky nebo pozitiva do svého tréninku. Naopak - některým můžou různé formy amin přinést zažívací nebo střevní problémy a vnitřní diskomfort a to někdy i bez ohledu na formu (volnou, hydrolyzovanou apod.)

Ale BCAA ve větším množstvím jsou z mé osobní zkušenosti, něco co stojí za zkoušku a zkušený člověk je pocítí. Většina lidí je cítí hned napoprvé a to buď ve formě delší výdržě, většího počtu opakování nebo třeba i jako malou stimulaci na tréninku. Já sám jsem s BCAA vždy cítil hlavně rychlejší regeneraci a stabilnější pocit při tréninku. Dávkoval jsem však v množstvích 10g a více před i po tréninku. (rozděleno na dávky po 4g).

Za sebe mohu doporučit BCAA hlavně pokročilým, kteří znají své tělo a výkony a dokážou posoudit a hlavně využít vlastnosti BCAA ve svůj prospěch.

Existuje také zvláštní metoda velkého urychlení regenerace prostřednictvím BCAA případně kombinací s inzulínovým médiem (např. glukopur) - co se týče zdraví a remineralizace organismu - nebude to sice to pravé ořechové, ale s regenerací nebo obdobím velkého fyzického stresu to určitě dost pomůže. - Jedná se o dávkování BCAA v dávkách do 4g co hodinu celý den, případně vždy zkombinováno s dvojnásobným množstvím glukózy pro ještě rapidnější přístup na potřebná místa.

Dávky do 4g mají smysl a původ v teorii, že pro tělo je nárazová dávka větší než 4g zbytečná kvůli způsobu jakým játra a orgány BCAA asimilují a osobně si myslím, že na tom něco bude. Proto pokud si myslíte, že polykáním 20g BCAA najednou pro sebe děláte něco úžasného, zvažte to prosím znovu a zkuste radši metodu menších dávek v průběhu dne.

Tyto bcaa ve formě kapslí se polykají lépe než tabletová forma a mohu je doporučit všem, kdo mají problém s polykáním větších tablet. Kapsle kloužou dobře do krku a jsou malé.

Balení: 500 kapslí

Dávkování: Berte 6 kapslí 30 - 40 minut před tréninkem a dalších 6 kapslí bezprostředně po jeho ukončení.

Upozornění: Dodržujte doporučený postup dávkování! Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte na chladném a suchém místě. 

Výživové údaje:

Počet dávek v balení: 83 x 6 kapslí1 kapsle6 kapslí (1 porce)*

Energetické hodnoty8,5 kj / 2 kcal51 kj / 12 kcal

L-leucin250 mg1500 mg

L-isoleucin125 mg750 mg

L-Valin125 mg750 mg

Vitamin B60,2 mg (14% RHP**)1,2 mg

*1 porce odpovídá 6 kapslím. Balení obsahuje 83 porcí.

**referenční hodnoty příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal). 

Složení ve 2 želatinových* kapslích: L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin, pomocná látka mikrokrystalická celulóza, pomocná látka maltodextrin, pomocná látka stearan hořečnatý, pyridoxin hydrochlorid. *nevhodné pro vegetariánskou stravu

Garance společnosti Reflex Nutrition

• Inovační technologie

• Nejvyšší rating použitých surovin

• Vyrobeno ze 100% zelené energie

• Vyrobeno ze 100% obnovitelných zdrojů v recyklovaných obalech

• Vyrobeno v souladu s normami ISO 9001 a ISO 17025

• Nezávislé testování na nepřítomnost látek dopingové povahy

• Absolutní čistota produktu a zdravotní nezávadnost.

Potravina pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce. 


Mohlo by Vás zajímat

BCAA Reflex 200 cps

BCAA Reflex 200 cps

Ochrana i energie pro svalstvo.

skladem

25,87 € 15,71 €

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím