Zkušenosti prokázaly, že hedvábné pyramidové sáčky jsou pohodlným a konzistentním způsobem, jak si připravit skvělý čaj. Čaje jsou celolisté a mají při louhování v sáčku dostatek prostoru, díky čemuž se může plně rozvinout jasná a elegantní chuť daného čaje. Nejsou potřeba žádná sítka jako u sypaných čajů a každý sáček je navíc zabalen ve vlastním obalu.

Tento bylinný bezkofeinový čaj je unikátní směsí kombinace heřmánku, levandule a chrpy. Vynikající čaj pro relaxaci. Naprostá květinová extáze. 

Léčivé účinky Heřmánku nemá smysl rozepisovat a jsou snadno dohledatelné na celém internetu, Heřmánek je od nepaměti uživán hl. proti zkaženému žaludku a na uklidnění, mimo to je dobrý na stavy nervozity a napětí. Před spaním má skvělé utišující účinky na trávení i zbytek člověka. Díky účinku na trávicí trakt je vhodný při prevenci a k léčbě žaludečních vředů. Další dobrou vlastností heřmánku je jeho hojivá síla při poranění, protože má stahující účinek na tkáně. Heřmánek se květy nejvíce podobá sedmikrásce a staří Egypťané ho spojovali se Sluncem. Používali tuto léčivku na snižování horečky a na zvláštní rekurentní malárii. Dioskoridés, řecký lékař a Plinius, římský přírodovědec doporučovali heřmánek při bolestech hlavy, na potíže s ledvinami, s močovým měchýřem a játry. Podobně se používal i v indické ajurvédě. Germáni poznali léčivý účinek heřmánku na počátku své historie, používali ho na trávicí problémy, při léčbě menstruačních křečí a k vyvolání menstruace. Nicolas Culpeper, anglicky herbalista 18. století ho doporučoval jako léčivý prostředek na snížení horečky, jako analgetikum, při žloutence, ledvinovém kameni a srdeční nedostatečnosti. Pomáhá také při častém užívání antibiotik a při porušení střevní mikroflóry. 

Heřmánek je nejlepší zklidňující rostlina na světě. Užívá se jako čaj k úpravě zažívacích potíží a ke zklidnění nervů. Bylina heřmánek se již velmi dlouho používá k přípravě jemného uklidňujícího čaje. Jeho příjemné jablečné aroma i chuť (jméno chamomilla pochází z řeckého výrazu pro kulaté jablko) vytvořilo rituál vaření a pití čaje po malých doušcích, které působí konejšivě.

Obsah: Heřmánek, Chrpa, Levandule

20 hedvábných sáčků v plechovce


Doba louhování: 5 minut
Teplota vody: 100° C

 


Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím