Odin je dle severské mytologie otcem veškerenstva, patronem bojovníků, bohem smrti, války a magie.

Ve starogermánské mytologii vystupuje tato centrální postava boha s velmi rozličnými rysy. Tento pán božího rodu asů, zvaný také Votan, je manželem Friggy. Jako bůh bouře jede na svém osminohém hřebci Sleipnir v čele "divokého lovu" povětřím. Odin je také bohem mrtvých a bohem války. Jeho služebnice, valkýry ("voličky mrtvých"), určují, kdo na bitevním poli zemře, a odnášejí padlé do Valhaly. Na druhé straně je Odin bohem básnického umění a magie. Je také pánem žně a tvůrcem lidského života. Při soumraku bohů spolkne Odina vlk Fenrir. Jméno Odina se udrželo v anglickém názvu středy "wednesday" ("Votanův den").

"ODIN byl otcem všech, bohem války, také ale vědění a básnictví. Přesto i on podléhal věštbám sudiček – noren. I když byl uctíván a veleben především jako bůh války a válečníků, on sám si cenil nejvíc ze všeho moudrosti. Vydal se proto k Mimiho studni vědění a požádal o doušek, aby tak získal znalost o všem a o všech věcech. Obr Mimi, který studnu hlídal, si za napití z pramene věčné paměti vyžádal na oplátku jedno Odinovo oko. Odin musel na tuto výměnu přistoupit a jeho oko pak bylo umístěno do studny. Od těch dob se Odin každé ráno napije ze studny vědění. Odin má i vlastní runu zvanou „Os“ – ústa, která je symbolem komunikace. Je ozbrojen magickým oštěpem Gungnirem, který si vyřezal ze dřeva světového stromu Yggdrasilu. Do dřeva svého jasanového oštěpu vyryl kouzelné runy, takže může natočit ratiště s runami proti hrozícímu nebezpečí a tak se ochránit. Odinův oštěp Gungnir byl pro Vikingy natolik posvátnou věcí, že jakýkoliv slib, který byl stvrzen přísahou na tento oštěp, byl nezrušitelný."

Nová trička ThornFit Wings jsou kvalitní oděv, který může být použit jak při těžkém tréninku, tak při každodenním nošení. Vyrobeno ze speciální směsi bavlny a elastinu, dokonale obkresluje postavu osoby, která ji nosí. Speciální design vám umožní otestovat ThornFit i v těch nejtěžších podmínkách!

Velikostní tabulka (je třeba brát v potaz, že funkční materiál se obepíná a natahuje kolem těla dle tvarů a je ve finále mnohem přizpůsobivější)  :

  • S délka 72cm, šířka 52 cm
  • M délka 73 cm, šířka 54 cm
  • L délka 76 cm, šířka 56 cm
  • XL délka 80cm, šířka 58cm

Materiál: bavlna a elastin

Gramáž: 130 g/m2


Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím