• Přírodní směs prebiotické vlákniny
 • Obsahuje SunFiber® a mouku ze zeleného banánu
 • Obsahuje skořici, glycin a německý heřmánek
 • Zaměření: Trávení a spánek
 • Snadné dávkování a vynikající chuť
 • 20 dávek

Tento produkt jsem poprvé vyzkoušel když jsem testoval efekt PRObiotik VS PREbiotik a studoval jejich působení na lidský mikrobiom a způsob, jakým na ně tělo reaguje. Za historii tohoto webu se mě mnoho lidí ptalo, proč nemám v nabídce produktů také PRObiotika. Probiotika jsou produkty obsahující různé potenciálně prospěšné kmeny bakterií, které mají údajně zlepšovat naše zdraví a zlepšovat osídlení střeva těmi správnými mikroby, což má mít dále za následek X dalších úžasných benefitů, protože vše v těle se odvíjí od střevního zdraví(to je pravda). Od počátku - již před mnoha lety, kdy tato hypotéza začala vyplouvat na veřejnost mi na ní ale něco nesedělo. Kromě velkého množství drahých produktů slibujících miliardy bakteríí v kapsli se v zásadě neopírala o nic, co by mě a mé znalosti o lidském těle, trávení a mikrobiomu přesvědčovalo o tom, že probiotika by měla fungovat tak, jak jsou prezentována. 

Rozdíl mezi probiotiky a prebiotiky je ten, že probiotika jsou samotné bakterie, zatímco prebiotika jsou potrava pro bakterie - jde např. o různé druhy rezistentních škrobů a vláknin apod., které naše ústrojí nedokáže zpracovat pro nás samotné a tak slouží dále ve střevech jako potrava a půda pro mikroby, kteří se díky ní rozmnožují a daří se jim dobře. Různým mikrobům se daří na různé potravě(například těm "špatným" na mouce, cukru apod.) Jako PREbiotikum je označována potrava, která má naopak živit ty prospěšné bakterie v našich střevech. Pro kojence je například PREbiotikum i Laktóza - pokud se totiž všechna laktóza nestačí v tenkém střevě rozložit, stane se v tlustém střevě potravou pro bifidobakterie, které u kojenců tvoří okolo 90% střevní mikroflóry.

Tenkrát, když jsem zkoumal info a reklamu za účinkem PRObiotik jsem si už doma několik let vyráběl surový domácí kefír pomocí Tibetské houby, který správně připraven obsahuje okolo 23-32 druhů bakterií a to v enormních množstvích (několikanásobky toho, co nabízejí ty nejsilnější produkty na trhu v denní dávce - už v jedné sklenici kefíru). Probiotické produkty většinou obsahují 3-5 druhů bakterií, ty nejlepší pak okolo 8-10. Má to být výběr těch prospěšných, které tvoří největší % v našich střevech, pokud jsme zdraví. Jinak se totiž ve střevech nachází okolo 500 druhů, samozřejmě ale převládá spíše několik desítek, které tvoří největší procento z celého množství - v úzkém spojení na náš zdravotní stav. Většina těchto bakterií přijmutých z probiotik v kapsli je ale stejně po příchodu do lidského těla zničena procesy trávení od žaludku dolů, než se vůbec má šanci dostat tam, kde by to mělo smysl - toto bohužel platí i v případě kefíru(proto je jeho efekt důležitý spíše ve výživě, kterou přináší nám - bílkoviny, vitamíny, minerály atd. při absenci živení špatných mikrobů). Množství bakterií, které by se pak potenciálně dostalo do tlustého střeva je v případě probiotik tak mizivé, že nemá v podstatě žádný efekt (pokud nemáte vyloženě vybitou flóru po masivním užívání antibiotik - i v takovém případě je ale mnohem důležitější prebiotikum než probiotikum (viz níže) anebo i obyčejný kefír! - protože má zkrátka druhů bakterií i jejich množství vyšší a navíc dodává kvalitní výživu i nám). Nejlépe si představíme "efektivitu" probiotik, když si ji ukážeme na příkladu - představte si, že do obrovského města, kde žije 10 na třináctou až 10 na čtrnáctou (ano to je cca milion miliard i více - množství bakterií v lidských střevech) obyvatel - pošlete gang pár miliard dělat revoluci - s očekáváním, že něco změní. V tomto městě pro ně navíc nebude správné jídlo a i kdyby jste jim ho poslali, tak než dorazí dávno je už většinová masa převálcuje. V tomto městě se v podstatě rozplynou a zmizí, než stačí cokoli udělat, protože je jich zkrátka příliš málo a nemají ani půdu na které by se rozvíjeli. 

Tímto se dostávám k vlastní filosofii a idejím toho, jak by měl člověk měnit osídlení svých střev k lepšímu a manipulovat s ním - je to tak jako vždy pouze a jen prostřednictvím stravy! Jak naší, tak zejména stravy pro naše mikroby. Jak jsem již několikrát prezentoval, v mé osobní filosofii stravování si beru za nejlepší příklad vždy Mateřské mléko člověka a vracím se k němu znovu a znovu, proč si z něj tedy nevzít příklad i v tomto případě? Vraťme se znovu k příkladu s městem - nebylo by daleko lehčí změnit jeho osazení skrze to, čím budete jeho obyvatele krmit? Představte si, že každý druh obyvatel se živí jiným typem potravy a vy zjistíte přesně jakou potravu potřebují ti "špatní" a jakou ti "dobří". Když změníte zásobování na stravu pouze pro ty dobré, tak špatní časem vymřou, protože stravu těch "dobrých" jíst prostě nemohou a naopak ti dobří se budou rozrůstat.

Je to pouze obrazný příklad, ale takto to v nás v podstatě funguje a proto jsou pro mě PREbiotika absolutně nadřazena probiotikům stejně tak, jako strava - která pro mě vždy byla, je a bude na prvním místě ve spojitosti se zdravím a stejně tak, jako je flóra kojence živena prebioticky, věřím že by měla být flóra dospělých živena prebioticky. Pouze změnou stravy může například člověk s přemnoženou kandidou nebo jinou nemocí související s disbiozou ve střevě vyřešit svůj problém. Protože i kdyby jste třeba prostřednictvím léků a chemie vše vyyčistili, už s prvním soustem zase tvoříte osídlení svých střev přesně tím, co jíte a projde dále do střev. Toto vidíme často na příkladech lidí, kteří po užívání antibiotik sice nakoupí probiotika, která mají údajně pomoci rychleji vybudovat zpět zdravou flóru, ale do toho jí vesele pečivo, cukr, nekvalitní bílkoviny a oleje a zpracované tovární potraviny s aditivy, které poškozují lidský mikrobiom. Jaký to má pak smysl? 

Daleko silnější efekt než miniaturní bakterie mají desítky a stovky gramů kvalitní potravy, která bakterie živí a dává jim vzniknout. Proto je velmi důležité hlídat si jednak příjem potravin, které jsou pro nás (bílkoviny, tuky, sacharidy) - aby jich bylo jen tolik, kolik zpracujeme a né nadmíra (protože například nadmíra nezpracovaných bílkovin je dále ve střevech patogenní a podporuje růst patogenních bakterií a vznik plynů) tak i příjem potravin pro naše prospěšné bakterie (typy vláknin, sacharidů a tuků, které je živí).

Tato PREbiotika od Natural Stacks jsou přesně takovým produktem a jsou postavená z celistvých potravin s velmi čistým a propracovaným složením.

Jsou to momentálně nejlepší PREbiotika na trhu, která jsem našel - proto jsou zde na mém webu. Sám je používám jak já, tak moje rodina - mnoho známých s nimi má úžasné výsledky a nedá na ně dopustit, doporučují je dál a užívají pravidelně. Pamatujte ale, smysl není v tom přijímat doplňky! Smysl je strava samotná (kterou je částečně i tento produkt!) Každý z nás může jíst lehce potraviny, ze kterých je například tento produkt složený a tak i mnoho dalších jiných potravin, které působí na naše lidské střevo v dospělém věku prebioticky (chřest, banány, česnek, cibule, artyčok, pór, topinambur, hrášek, fazole, čočka, čekanka, kakao apod..) a zároveň, což je ještě důležitější - je třeba eliminovat tu špatnou stravu (nadmíru těžkých bílkovin, cukr, mouku, rafinované škroby, aditiva, sladidla a chemii, oleje a těžké tuky, pasterizované mléčné výrobky s vysokým obsahem A1 kaseinu atd..) a nakonec, živit správně sami sebe kvalitními lehce stravitelnými bílkovinami, správnými sacharidy, tukem a dostatečným množstvím vitamínů a minerálů, které jsou stěžejní ke všem procesům v těle.

Z důvodů výše uvedeného, což bylo však jen ve zkratce (proto aby popisu porozumněl každý) nevidíte na mém webu v nabídce probiotika - protože zkrátka nefungují a já něvěřím v jejich efekt. Ve srovnání s prebiotiky a správnou stravou jsou bezvýznamná a někteří dnes již dokonce poukazují i na jejich negativní vlivy a naopak zpomalení procesu obnovy flóry při jejich užívání VS neužívání vůbec ničeho po např. kurzech ATB! (https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(18)31108-5?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0092867418311085%3Fshowall%3Dtrue )

Popis výrobce:

 SleepBiotic™ je doplněk na bázi rezistentních škrobů, které podporují střeva a další systémy těla skrze efekt výživy prospěšných probiotických bakterií osidlujících střevní mikrobiom. Důležitý efekt mají například na produkci serotoninu a podporu mozkových funkcí.

SleepBiotic™ obsahuje přírodní směs prebiotické vlákniny (SunFiber®) s glycinem a heřmánkem pro podporu optimálního trávení a hlubokého spánku. 

Vhodné pro všechny jedince zaměřené na: Optimalizaci mikrobiomu, spánek, stabilizaci krevního cukru, harmonizaci metabolismu, zvládání chutí na sladké apod.

SLOŽENÍ:

SUNFIBER® (ČÁSTEČNĚ HYDROLYZOVANÁ GUAROVÁ GUMA) (7 G)

Sunfiber®, částečně hydrolyzovaná guarová guma pro trávení. "Sluneční vláknina" je jednou z nejrozsáhleji studovaných prebiotických vláken pro pravidelnost, optimální glykémii a optimální stav střev.

MOUKA ZE ZELENÉHO BANÁNU (3,7 G)

Naše banánová mouka, mletá ve Spojených státech, se vyrábí z dužiny nezralých banánů, než se rozvine obsah cukru. Mouka ze syrového zeleného banánu je extrémně bohatá na živiny: má vysoký obsah draslíku, vitamínů, minerálů a rezistentního škrobu.

GLYCIN (2 G)

V klinickém výzkumu bylo prokázáno, že esenciální aminokyselina, glycin, má uklidňující účinek na mozek a také pomáhá při regulaci tělesné teploty a pomáhá rychleji usnout. Abychom poskytli maximální výhody, vytvořili jsme SleepBiotic s celými 2 gramy glycinu na dávku.

HEŘMÁNEK NĚMECKÝ (125 MG)

Německý heřmánek je oblíbená bylina známá tím, že zmírňuje úzkost a podporuje spánek. Už stovky let se používá jako přírodní pomocník, který lidem pomáhá uvolnit nervy.

CEJLONSKÁ SKOŘICE

Cejlonská skořice, známá také jako „pravá skořice“, může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšit citlivost na inzulín a podpořit zdraví kloubů. Je také bohatá na antioxidanty; pouhá 1 čajová lžička cejlonské skořice má více antioxidantů než 240ml šťávy z antioxidačně opěvovaného granátového jablka.

SHRNUTÍ

SunFiber®

Vláknina Sunfiber® je rozpustná dietní vláknina z rostliny guar. Rostlina guar roste mimo jiné v západní Indii. Vlákna Sunfiber® se získávají částečnou hydrolýzou guarové gumy a jsou založena na galaktomannanu. Vláknina Sunfiber® je 100% přírodní, je šetrná k zažívání a je výborně snášena, proto se jedná o jeden z nadřazených a vhodných způsobů zařazení specifických vláken do jídelníčku. Dobře se také hodí do diety s nízkým obsahem FODMAP.

výhody:

 • Prebiotická vláknina ze SunFiber® a mouka ze zelených banánů
 • Skořice podporuje udržení normální hladiny cukru v krvi*
 • Skořice podporuje regulaci hmotnosti*
 • Skořice podporuje udržení normálního množství krevních tuků*
 • Skořice přispívá ke zdravému srdci a zdravým cévám*
 • Heřmánek podporuje zdravé trávení a metabolismus tuků*
 • Heřmánek podporuje stresové situace a má uklidňující a relaxační účinek*
 • Heřmánek podporuje metabolismus tuků*
 • Neobsahuje lepek, sóju, GMO-free
 • Bez umělých přísad a konzervačních látek
 • Vhodné pro vegetariány a vegany

*Zdravotní tvrzení zrovna čeká na schválení Evropskou komisí (v procese)

Cejlonská skořice, glycin a německý heřmánek

Koření skořice pochází ze skořicovníku neboli Cinnamomum verum ze Srí Lanky. Cejlonská skořice je 100% přírodní. Glycin je neesenciální aminokyselina a funguje mimo jiné jako neurotransmiter. Také známý jako Matricaria recutita nebo Chamomilla recutita, německý heřmánek je standardizován na 1% apigenin-7-glukosid (flavonoid), důležitou bioaktivní sloučeninu v tomto produktu.

Jak používat?

Pro optimální účinek je nejlepší použít SleepBiotic™ těsně před spaním. Využívejte pomalu. První týden začněte například s půlkou odměrky a rozpusťte ji ve sklenici vody. Pak zvyšte až na 1 odměrku za druhý týden. SleepBiotic™ se vyrábí ve Spojených státech v souladu se standardem kvality „Good Manufacturing Practice“ (směrnice GMP). Natural Stacks používá pouze velmi kvalitní suroviny. Jen to nejlepší je pro NS dost dobré! SleepBiotic™ je mj. vhodný i do ketogenní diety.

Vzhledem k obsahu heřmánku nepoužívejte SleepBiotic™, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Pro skvělý noční spánek smíchejte 1 hodinu před spaním s 200-300ml vody. Začněte užíváním 1/2 odměrky denně po dobu 1 týdne a poté zvyšte na 1 celou odměrku denně.

DOPLNĚK STRAVY. Prebiotická směs.

Fakta výrobku: 
Doporučené dávkování: 1 odměrka (14,6g)  = 1 dávka
Dávek v balení: 20
Složení v jedné dávce: (% DDD*)
_______________________________________
Kalorie: 34 Kcal / Kalorie z tuku: 0 Kcal
Tuk celkem 0g, z toho Nasycený tuk 0g *0%
Cholesterol 0mg *0%
Sacharidy 11g *4%
Vláknina 7g *25%
Cukry 1g (0g přidaného cukru)
Bílkoviny <1g *<1%
Sodík 3,5mg *<1%
Draslík 66mg *1% Vápník 5mg *méně než1%
_______________________________________
Sunfiber®(částečně hydrolyzovaná guarová guma) 7g
Mouka ze zelených banánů 3,7g
Glycin 2g
Německý heřmánek (Matricaria recutita) 125mg (1% apigenin-7-glucoside)
_______________________________________
Ostatní ingredience: Guarová guma, Cejlonská skořice, mnišské ovoce extrakt(přírodní sladidlo)
* Doporučená denní dávka v % na základě 2000kcal diety denně.
Země původu: USA
Výrobce: NS 360 INC. 4241 24th Ave W Seattle WA 98199
Distributor v ČR: www.AdamRaw.cz, Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949, IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu /Skladování: v suchu a temnu
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 3 let. 

Oficiální etiketa, složení i dávkování:


Mohlo by Vás zajímat

Alpský BIO letní med 400g

Alpský BIO letní med 400g

Letní med z ekologického včelaření ve vysokých nadmořských výškách Allgäu.

skladem

349 Kč

Naive Raw med (s pláství a včelami) 460g

Naive Raw med (s pláství a včelami) 460g

Pravá kvalita skutečně surového, živého RAW medu s pláství i včelami pro unikátní výživovou hodnotu.

dostupnost podle variant

399 Kč

Alpský BIO med z jedle bílé 400g

Alpský BIO med z jedle bílé 400g

Vzácný jedlový med z ekologického včelaření ve vysokých nadmořských výškách Allgäu.

skladem

449 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím