Indium monoatomické.

Jak je známo z mé tvorby za posledních 10+ let, je pro mě lidské mateřské mléko nejvíce fascinujícím zdrojem člověčích živin vůbec a také jediným skutečným jídlem o kterém víme, že je nám zcela vlastní. V mé stravovací filosofii z něj vycházím a zabývám se jím také ve své knize, na které od roku 2017 stále pracuji. Zajímám se dlouhodobě o specifický obsah MM a složky jako jsou například HMO (oligosacharidy lidského mléka), specifické bílkoviny i tuky, aminokyseliny, vitamíny, minerály a prvky i enzymy v něm obsažené a mnoho dalších složek. Indium je 7. nejvzácnější prvek na Zemi. Indium se nenachází v potravinách ani ve vodě a po 25. až 30. roce již ani v lidském těle. V té době dochází zásoba, se kterou se každý člověk narodil. Co je velmi zajímavé, že mateřské mléko indium obsahuje, stejně jako savčí kolostrum.

Indium nebylo posouzeno EFSA, evropským legislativním orgánem, a proto nemůže být prodáváno jako doplněk stravy. Volba je tedy na každém. Prodejci nemají žádnou zodpovědnost za užití látek jež nejsou doplňkem stravy jiným způsobem (například vnitřně) než jako látku k vnějšímu užití, která je absolutně bezpečná pro lidské zdraví.

  • Je netoxické
  • Je baleno v prémiové tmavě fialové lahvičce miron pro max. ochranu obsahu
  • Uchovávejte uzavřené a mimo dosah malých dětí
  • Po otevření 2 roky trvanlivosti
  • Nejedná se o doplněk stravy a proto všechny zde uvedené informace nejsou poukazem na možný pozitivní efekt doplňku stravy na lidské zdraví
  • Individuální použití pouze pro vědecké, experimentální účely

Toto Indium se vyrábí v EU na základě specifikací knihy Dr. Mortona Walkera (INDIUM, The Age-Reversing Trace Element).

Proč Indium?
Indium kupodivu jako důležitý stopový prvek pro optimální fungování není všeobecně vůbec známo, ačkoli bylo v ​​70. letech rozsáhle studováno a byla o něm napsána kniha Dr. Roberta Lyonse (Indium, chybějící stopový minerál) a kniha Dr. Mortona Walkera (viz výše). V 70. letech provedl Dr Schroeder mnoho studií o indiu a zjistil, že absorpce minerálů se zvýšila v průměru o 142%. Nejvíce pozoruhodný byl chrom, zinek, měď a mangan. Bylo také zjištěno, že při použití india dokázaly hypofýza, epifýza a hypotalamus optimálněji fungovat a zlepšily 31 hormonů v těle.

Ze španělského Indigo, z latiny Indium: Indie. Indium objevili v roce 1863 Ferdinand Reich a Theodor Richter po spektroskopické analýze vzorku směsi. Jeho spektrum je charakteristické dvěma indigově barevnými liniemi. Indium přítomné v malém množství v zemské kůře (0,05 ppm) je jedním z nejvzácnějších minerálů na Zemi. Pod číslem 49 v periodické tabulce prvků je indium zcela fascinující prvek z mnoha důvodů. Ačkoli indium není v současné době uznáváno jako stopový minerál pro zdraví, používá se již více než 80 let jako homeopatický lék (indium metallicum). Vzhledem k jeho téměř úplné absenci v potravním řetězci bylo indium považováno za zbytečnou živinu, ale hlubší výzkumy mají tendenci prokázat, že stopové minerální indium by se časem mohlo radikálně zapsat do historie výživy. Všechny zde uvedené informace jsou určeny pouze pro informační a vědecké účely. Popisují zejm. práci Henryho Schroedera, která je předmětem dalšího zkoumání..

Henry Alfred Schroeder byl americký lékař, toxikolog, profesor a spisovatel specializující se na esenciální stopové kovy v jejich vztahu k lidskému zdraví a toxicitu těžkých kovů. Byl členem Newyorské lékařské akademie a také sloužil jako velitel amerického námořnictva během druhé světové války. Učil fyziologii na Dartmouth Medical School a během svého života byl autorem sedmi knih a stovek vědeckých prací a abstraktů. Schroeder sdílel velkou vášeň a nadšení ve své práci o minerálech. Byl průkopníkem v objevu role chrómu pro lidské zdraví, kde spolupracoval s Walterem Mertzem. Pracoval také na raných poznatcích týkajících se selenu, vanadu, manganu a je považován za otce nízkosodíkové diety (snížením přijmu chloridu sodného), protože vytvořil protokoly týkající se cévních onemocnění a hypertenze. Dr. Schroeder se stal světovou autoritou v málo známé oblasti stopových prvků ve vztahu k živým organismům. Shroeder psal značně o toxicitě těžkých kovů, zejména olova, kadmia a rtuti. Jeho práce hrála klíčovou roli v rozhodnutí odstranit olovo z benzínu v 60. letech.

« Darwin se díval na člověka jako na buňky, později ho vědci viděli jako molekuly. Nyní Henry A. Schroeder zkoumá člověka jako atomy. Stejně jako vesmírné závody odhalily významnou roli děsivých kovů, jako je titan nebo bor, v technologii, tak i objevy Dr. Schroedera odhalující kritickou rovnováhu lidského organismu, kterou hraje jen několik atomů neznámých a vzácných prvků. » Richard Buckminster Fuller

Prvními vědci, kteří provedli jakékoli nutriční studie india, byli tedy Dr. Henry A. Schroeder a asistenti Balssa, Mitchner, Kanisawa, Nason a Vinton z lékařské fakulty Dartmouth University v letech 1964 až 1973, kteří publikovali třináct studií účinků india na myši. Hl. práci v Journal of Nutrition Vol. 101-10, strany 1431-1438 (1971) s názvem „Scandium... Indium in Mice, Effects On Growth & Lifespan“ v Journal of Nutrition Vol. 104, str. 157-168 (1974); a v Journal of Nutrition Vol. 106-2, strany 198-203 (1976) s názvem „Interactions of Trace Metals In Mouse Tissues. Podle Schroedera indium pomáhá vyrovnávat endokrinní a hormonální systém jako celek. Výzkum naznačuje, že indium je minerál výkonu žláz. Může tedy ovlivnit všechny tělesné funkce jako celek. Denní příjem india prokázal významné zlepšení paměti, libida, hmotnosti a hladiny glukózy v krvi. Mertz a Schroeder navrhli, že indium působí synergicky s chromem a zlepšuje vstřebávání dalších esenciálních stopových prvků v těle, jako je měď, zinek, mangan a chrom. Umožňují jim tak efektivněji vykonávat své funkce.

Po Schroederově smrti v roce 1975 jen hrstka lékařů na celém světě prováděla zkoušky india při každodenní praxi a potvrdila jeho biologický účinek na lidi. Rychlý nárůst energie a síly je jedním z nejčastěji uváděných účinků sportovců. Podobně první známky zlepšení, pokud jde o celkovou pohodu, obvykle následují již po 5 až 10 dnech suplementace. Zmiňovány jsou další dlouhodobější účinky, včetně zmírnění známek stárnutí. Podle testů se příznivé účinky india dostavují rychle. - zlepšení spánku po 15 dnech - Pocit pohody po 1 týdnu - Lepší fyzická odolnost po 2 týdnech - Normalizace glykémie po 3-5 týdnech - Normalizace libida po 4 týdnech - Regulovaný krevní tlak po 10 týdnech - Normalizace menstruace po 3 měsících - Stabilní oční tlak po 4 měsících... I kdyby indium mělo jen některé vlastnosti, které se mu v takových zdrojích připisují, šlo by již o výjimečný doplněk.

Indium je považováno za minerál výkonu žláz. Více než 1000 dobrovolníků studovaných Dr. Georgem Bonadiem a laboratorní studie za posledních 40 let naznačují, že indium normalizuje hlavní hypofýzu-hypotalamus-pineální žlázy, stejně jako další endokrinní žlázy a produkuje hormony včetně lidských růstových hormonů, DHEA, melatoninu, steroidů a hormony štítné žlázy. Zdá se, že indium funguje prostřednictvím cyklu zpětné vazby v ose hypotalamus / hypofýza / nadledvinky (HPA). Tyto žlázy řídí funkce 40 endokrinních žláz a pomáhají regulovat produkci 31 hormonů. Hypotalamus je orgán centrálního nervového systému, který se nachází ve středu mozku, je klíčem k homeostáze a parasympatickým funkcím, jako je dýchání, tělesná teplota, spotřeba potravy a vody a také stimulace gastrointestinálního traktu. Hypofýza neboli hypofýza řídí difúzi růstových hormonů, pohlavní žlázy a funkci nadledvin. Nadledvinky produkují steroly, jako je adrenalin, epinefrin a kortizol. Tyto hormony regulují účinky zánětu, stejně jako vnímání bolesti, únavu a duševní bdělost. Vyrovnání cyklu zpětné vazby komplexu HPA tedy synchronizuje funkci a produkci minimálně 31 hormonů.

Jedna z teorií o procesu stárnutí je, že zahrnuje snížení produkce určitých hormonů, jak stárneme. Zdá se, že indium v ​​tomto bodě působí vyrovnáváním a synchronizací komplexu HPA, hypotalamu, hypofýzy a nadledvinek. Hormony jsou aktivní při kontrole spánku, metabolismu, tělesné teploty, chuti k jídlu, napětí, sexuální touhy a mnoha dalších základních funkcí těla. Indium by mohlo stimulovat produkci hormonů na úrovních srovnatelných s mládím, působit přímo na hlavní osu produkující hormony a ovlivňovat různé aspekty procesu stárnutí – například přísun růstových hormonů, které řídí metabolismus a ovlivňují hustotu kostí. Indium by také mohlo pozitivně působit na štítnou žlázu tím, že se účastní odpovídajících hladin hormonů, což vede ke spálení více kalorií a tím k normalizaci hmotnosti. Jsou hlášeny možné další výhody - Vylepšená výdrž. - Zlepšená paměť - Kvalita spánku (melatonin šišinky) - Pomoc při migrénách - normalizace hladiny cukru v krvi - Normalizace krevního tlaku - Snížení účinků menopauzy - růst vlasů - Zlepšení libida - Zlepšení onemocnění prostaty.

Indium a rakovina - Výzkum Dr. Schroedera ukazuje, že indium by snížilo riziko nádorů v průměru o 40 %. V případě rakoviny plic má indium nejlepší antikarcinogenní účinek ze všech známých mikroživin. Poznámky se dále zabývají vznikem rakovinných buněk děložního čípku, rakovinou konečníku, jater, slinivky břišní. Indium by nasytilo neoplastické tkáně a zastavilo by tak proliferaci abnormálních rakovinných buněk. V případě rakoviny v pokročilém stádiu by indium mohlo zlepšit pohodlí pacientů a snížit jejich bolest.

Indium a hubnutí - Výzkum ukázal, že indium pravděpodobně ovlivňuje váhu a konstituci. To je patrnější u žen než u mužů. Indium umožňuje mužům i ženám udržet si stabilní váhu bez nebezpečných odchylek, které mohou ohrozit zdraví. Indium má příznivý vliv na štítnou žlázu tím, že stimuluje a normalizuje její funkci, umožňuje tělu spalovat více kalorií a normalizovat jeho hmotu.

Indium a dlouhověkost - Zdá se, že indium působí jako katalyzátor. Tím, že indium pomáhá asimilovat mikroživiny, zlepšuje mnoho fyziologických procesů v těle, čímž zlepšuje celkové zdraví a podporuje dlouhověkost. Nejde o zastavení stárnutí, ale o zlepšení kvality života.

Indium a hormony - Jak bylo výše vysvětleno, zdá se, že indium má regulační vliv na hypotalamus. Hypofýza, která řídí produkci více než 30 hormonů, využívá indium, štítná žláza je citlivá na stejný prvek. Vědci pozorovali zjevné zlepšení hormonální rovnováhy po suplementaci indiem.

Indium a fyzické výkony - Indium by mohlo snížit hromadění kyseliny mléčné, protože umožňuje její eliminaci ze svalových tkání. U lidí starších 40 let dle vědců indium koriguje hormonální úpadek a zvyšuje vytrvalost (bez vedlejších účinků) a umožňuje lepší výsledky při jakékoli sportovní aktivitě.

***

Největší objevy a úspěchy v oblasti stopových minerálů ve výživě se staly během 20. století hl. s obdobím během 70.-80. let. Toto období vyvrcholilo společnou celosvětovou odbornou konzultací FAO – IIAE – AI – WHO o stopových prvcích v lidské výživě, která se konala v Ženevě od 18. do 22. června 1990 pod vedením Dr. Waltera Mertze, ředitele Ministerstva zemědělství Spojených států pro lidskou výživu. Od té doby zůstalo mnoho otázek a problémů nezodpovězeno a můžeme se jen podivovat a odsuzovat nedostatek zájmu moderních výzkumných programů o minerály a potenciál stopových prvků pro lidské zdraví. Vanad například prokázal slibné účinky na zdraví kostí, osteogenezi a rovnováhu krevního cukru. Hlubší výzkum však po desetiletí téměř neexistoval. Rozpoznání india jako důležitého stopového prvku je velkou výzvou. Těch několik studií a výsledků, teorií vědců zde uvedených je velmi povzbuzujících.

Může být provedeno systematické zkoumání koncentrací india v krvi, nervových tkáních a žlázovém systému. Výsledky by byly zajímavé v případech poruch žláz. K potvrzení těchto pozorování a určení skutečné biologické role india je však zapotřebí mnohem více výzkumu a snahy vědy. Existují tisíce studií o takových prvcích, jako je chrom, bór, které byly nedávno navrženy jako základní živiny (Nielsen, 1990). Všeobecné přijetí a uplatnění objevu nového esenciálního stopového prvku trvá v průměru asi 30-40 let (Mertz, 1998). K pochopení jeho přesné fyziologické role, vlivu jeho nedostatku a interakcí s různými faktory (stres atd.) budou navíc vždy nutné další studie. Podobný potenciální výzkum má moc pasovat jednou i indium na významný prvek v řadě poruch ještě mnohem širších, než jsou ty, které jsou uvedeny v celém tomto textu, a také pomoci ustanovit všechny předpokládané výhody i bezpečnost jeho suplementace. Je potřeba řádně financovaných výzkumných programů o indiu, ať už jsou veřejné nebo soukromé. S největší pravděpodobností toho tedy čeká k nalezení mnohem více a budoucí výzkum by mohl jít daleko za hranice toho, co např. Dr. HA Schroeder a Bonadio zjistili během svého života. Aby toho bylo dosaženo, je třeba zpochybnit aktuální status quo. Jako vždy když se má postoupit na vyšší úroveň.

Obsah: 30ml


Mohlo by Vás zajímat

Orgainic Shaker 2.0 (nerezová ocel) 770ml

Orgainic Shaker 2.0 (nerezová ocel) 770ml

Vysoce kvalitní německý nerezový shaker pro přípravu proteinů a koktejlů všeho druhu.

skladem

999 Kč

ACHILLES MIGHT - Primal Alchemy 100g

ACHILLES MIGHT - Primal Alchemy 100g

Přírodní elixír síly a vitality, formulovaný 60/40 nejkoncentrovanějším a nejsilnějším i nejdražším horským black ant extraktem na světě a celistvým raw práškem z něj. Di Tao získávání a divoký sběr ve vysokých nadmořských výškách Čínského pohoří Changbai.

skladem

1 499 Kč

D-manóza a brusinky (extrakt) 60 kapslí

D-manóza a brusinky (extrakt) 60 kapslí

D-manóza a brusinkový extrakt vysoké kvality Dr. Mercola.

skladem

599 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím