Jan Štíbal

Doufám, že vás zaujme a bude se Vám líbit. Předem se omlouvám za chyby, diaktriku atd. Nejsem na elektroniku a moc mě tyto věci nenaplňují, ale pro motivaci vás ostatních dám velice rád něco dohromady.

Jmenuji se Jan Štíbal a je mi 26 let, do 15 let sem byl obyčejný vesnický kluk. I když už tenkrát jsem si připadal trochu jiný, protože jsem nepil alkohol a nekouřil jako většina lidí. Nakonec mě společnost pohltila. Již v prváku na střední jsem přestal být sám sebou, což jsem si uvědomil až později. Začal jsem tehdy kouřit cigarety a posléze i hašiš a trávu. Ze začátku to bylo nevinné a člověk vůbec nevnímal realitu. Ve městě jsou ty energie totiž dost šílené a já jako kluk z vesnice jsem prostě nevěděl, jak od toho utéct. Drogami jsem tedy řešil pocit samoty a nudy, spojených se smutkem.

Brzo po střední jsem se naštěstí díky nátlaku vlastního otce nechal zaměstnat v jedné německé eacute; firmě, kam mě vlastně dostal on. Díky Bohu za to, práce mi dala řád a já začal smýšlet trochu jinak. Nejdřív jsem ovšem musel spadnout na uplné dno a díky penězům, co jsem vydělal, jsem s lidmi z okolí začal testovat perník, lysohlávky a lsd, travka už mě ani nezkuřovala. Přelom však přišel v roce 2008-2009, pár mých přátel si začalo intramuskulárně perník střílet a to byla moje bariéra, udělalo to z nich sračku. Já naštěstí měl zdravotní problémy a dnes už vím, že nemoc je naše cesta. Proto jsem i vlastně vděčný, že mi vždy dá tělo vědět, že tak to není správně, je to vlastně volání duše - zastav se, uklidni mysl a přemýšlej chvilku.

Byl jsem psychicky na dně, rodiče mě málem odsoudili, testovali mě na thc, kradl jsem naftu s pár lidmi, pak nás chytili a byli jsme v cele předběžného zadržení. Toto vše je jen nádech toho, co jsem si vlastně sám způsobil. Pak jsem dostal od táty na výběr, buď běž na ulici, nebo se sebou něco udělej. Proč to vše zatím píšu? Kvůli tomu, aby všichni, kdo budou číst, věděli, že se dá dostat z opravdu solidních sraček...

 A teď už snad druhá část příběhu, jak jsem se restartoval a znovu našel sám sebe, i když přiznávám, realita v dnešním světě není jednoduchá a tím, co jsem dřív dělal, jsem navždy poznamenaný. Je to sice fajn zkušenost, že je třeba žít v přítomnosti, ale někdy to není tak jednoduché.

 Rok 2009 jsem téměř celý promarodil, připadal jsem si jako 40 –50 letý a měl v hlavě pěknej guláš. Závislosti byly obrovské, snědl jsem cca 60 kg studentské čokolády za 3-4 měsíce. Snažil sem se přestat kouřit, neměl jsem žádné kamarády, už jsme se nemohli dál bavit.. Nechcu jít nějak do detailu, ale to podstatné snad obsáhnu. Na konci roku 2009 návštěva třetího léčitele na popud otce. Jeho pohled do mých očí odhalil zajímavé problémy, koukal jsem velice překvapeně, kde to ten pán vyčetl. Dnes už vím že pomocí irisdiagnostiky se dá vyčíst hodně o našem těle. Říká se také, že oči jsou brána do duše....všímejte si.

On mi vlastně změnil život a tímto mu děkuji. Hned po návštěvě jsem začal užívat bylinky a dělal si různé odvary, proplachoval nosní dutiny pomocí přesličky a anýzu a to několikrát denně. Detoxikace byla ukrutná, popraskala mi kůže na ruzných mistech těla a především na rukách, z kterých mi vytíkal žlutý hnis. Bylo to neuvěřitelně bolestivé, říkal však, ať vydržím. Jenže mně to nedalo a začal jsem hledat příčinu zahlenění atd. Narazil jsem na stravování podle Dr. Normena Walkera - prý se dožil 113-ti let a pil ovozeleninové šťavy. Koupil jsem si tedy odšťavňovač champion a začal odšťavňovat. Během 3 týdnů to bylo pryč, přestal jsem jíst maso, mléčné výrobky, vejce. Stal se ze mě vegan a posléze raw vegan. Na této stravě jsem žil ale spíše z přesvědčení druhých, stále jsem nežil svůj život. Problém však byl, že jsem stále hubnul, a už to bylo přes míru. V práci jsem měl glykemické výkyvy a jsem si jistý, že i hypoglikémii, orosil jsem se a musel jíst několik banánů a datlí denně. Začal se mi radikálně kazit chrup a udělaly se mi mykózy na nohách. Hledal jsem příčinu a užíval víc zeleniny, superfoody za tisíce korun z celého světa. Nic nepomáhalo, v létě 2012 jsem se na sebe podíval na fotce, vážil jsem 64 kg/189cm a říkal jsem si, že je asi něco špatně.

Neměl jsem chuť na ženy a něco prostě bylo špatně. Do ruky se mi dostala asi 35. kniha o výživě, jmenovala se paradoxně Zhubněte odkyselením od Dr. Roberta Younga. V ní tvrdil, že konzumace velkého množství ovoce je nebezečná, až na nějaké drobné plody jako jsou borůvky, rakytník, maliny, ostružiny atd. Tvrdí v ní, že ty další věci už nemají moc společného s přírodou... Zato doporučoval obrovská množství zeleniny + kvalitní tuky, a to především avokáda, kokos, ořechy, olivy a ryby, kvůli omega3. Začal jsem tedy s touto dietou a během měsíce jsem přibral cca 6 kg, bylo to jako bych bral steroidy. Tělo prostě ukládalo vše, co mohlo, dá se říct po dvouletém deficitu všech vitamínů rozpustných v tucích, b12, omega 3 především. Začal jsem zkoumat druhou stránku věci, narazil na Westona Priceho, www.vyzivujicitradice.cz, gaps dietu atd. Dál to asi nebudu rozepisovat, ale byl jsem i na veganském kurzu na konci roku 2012, a to konkrétně na Bali. Říkal sem si, proč tomu nedát poslední šanci. Když to funguje ostatním, musí to fungovat i mně.

Tam sem zjistil, že organizátorka to dělá především pro blaho své a v půlce kurzu jsme se ještě s jednou paní oddělili a museli si najít vlastní ubytování. I to mě však posunulo a jsem vděčný za všechno špatné.To špatné nás vždy nejvíc posouvá a je potřeba na to tak hledět.

Zbytek už si dokážete domyslet, poznal jsem Adama, jeho fajn ženu Nikču a užasný lidi. Sice mi chybí někdo tady u nás, nemám ženu, zažívám samotu a měl jsem fakt těžké období v práci. Naštěstí se blýská na lepší časy a já jsem free man a pomáhám ostatním na své cestě. Což mě naplňuje i přes všechny neduhy.... Je lepší být svobodný, i když to nemá jen výhody. Ale v dlouhodobém měřítku určitě lepší, než se podřídit. Dnes zrovna jsem si to opět uvědomil, jedna známá mi totiž napsala, že je můj problém, že nemám přítelkyni, že to je tím, jaký jsem. Že prý by se měl každý někomu podřídit, že to taky musela udělat. Chápete to? Raději buďte originál, jedině tak něčeho dosáhnete...


--
www.dum-dlouhovekosti.cz
Jan Štíbal
Velká Losenice 294
592 11 CZECH REPUBLIC
Tel.: 00420 773 66 85 98

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím