Jedná se o výbornou kombinaci dvou top produktů určených zejména pro výživu kloubů vrcholových sportovců, kterou sám pravidelně používám a doporučuji.

Kromě užití pro efekt na pohybový aparát by měla tato kombinace sloužit zejména jako velmi silná prevence a podpora těla při velkých nárocích, na něj kladených různým vrcholovým sportováním anebo jiným způsobem života (pracovní opotřebení, stáří apod.)

Kolagen a Flex se dokonale doplňují, protože mezitím co kolagen je mohutným zdrojem MAKRO-nutrientů pro hl. pojivové tkáně, kůži a svalstvo těla (kolagenních peptidů), tak Flex je zdrojem MIKRO-nutrientů a prvků pro hl. klouby, vazy, šlachy a další pojivové tkáně - působící na mnoha polích (podpůrně, lubrikačně, stavebně...). Tyto produkty se tedy dají obrazně brát tak, že kolagen je super-malta a Flex je super-zedník. Jedno bez druhého je tedy samozřejmě skvělé, ale pokud jde o super-výživu kloubů a pojivových tkání, tak dohromady vytváří tu opravdu účinnou synergickou kombinaci.

Kombinace je také určena pro jedince zaměřené na vlasy, nehty a pleť.

Popis obou produktů:

Animal Flex:

Animal Flex používám už mnoho let. Čas od času hlavně jako prevenci. Jedná se podle mě stále a znovu o světově nejvíce ozkoušenou a uznávanou kloubní výživu.

Komunita lidí co cvičí a posilují, dokazuje hromadou pozitivních ohlasů, že popisy na obalu Animal Flexu a recenze nejsou jen kecy ale stojí za nimi skutečné výsledky.

Naštěstí jsem nikdy neměl problém s klouby, který by si ho přímo vyžadoval a určitě za to vděčím nejen jeho preventivnímu užívání, ale taky všeobecně kvalitní stravě a rozcvičkám.

V době, po mém prvním velkém zranění - utržení distální šlachy bicepsu v oblasti lokte jsem užíval Animal Flex 2x denně a jsem si jistý, že velmi pomohl mé pooperační regeneraci.

Je smutné přijít skrze zranění o měsíce nebo roky dřiny a proto bych za sebe doporučil Animal Flex minimálně jako prevenci každému, kdo má cvičení jako životní styl a klade na tělo extrémní nároky.

Není přirozené polykat tabletky ale stejně tak není přirozené drtit se každý den na tréninku a vyžadovat po svém tělu neskutečné výkony a extremizmy. Ale někteří jsme už takoví a je to naše vášeň. Proto není chybou sáhnout v podobném případě po doplňku stravy jako je Animal Flex, který nabízí dobré parametry a složení pro podporu těla.

Animal Flex se dá brát jako ZBROJ a Ochrana válečníka ve válce a prevence jeho zranění v boji. Válka je pak obrazně váš životní styl cvičení nebo workoutu a boje jsou tréninky.

Osobně se mi na flexu líbí, že není plný nesmyslných syntetických vitamínů a minerálů ale místo toho obsahuje kvalitní extrakty jako například kurkumin z kořene kurkumy, která má velkou pověst např. i v Ajurvédě a mnoho dalších zajímavých látek. (nejen klasiku typu glukosamin, chondroitin, msm..)

Dávkování Flexu je další výhoda - každý sáček obsahuje několik tablet a kapslí a tvoří celek, který podle mého názoru hl. při požití s jídlem dodá dobré výsledky.

Animal Flex byl vytvořen tak, aby ochránil podstatu našich těl ve cvičení - vazy a klouby - před jejich opotřebením a deformací, které mohou způsobovat intenzivní tréninky.

Každý balíček Animal Flex obsahuje pro Tvé vazy několik klíčových látek:

(1) komplex látek budující vazy a chrupavky

(2) složky umožňující tukovou ochranu („promazání“) vazů, což v případě zvedání těžkých vah zvyšuje jejich ochranu

(3) komplex substancí k doplnění rehabilitace

(4) komplex vitamínů a minerálů

Animal Flex dodává pohodlnou formou (každý Animal Flex obsahuje 44 odděleně balených porcí) všechny nezbytné látky umožňující udržení optimálního stavu tvých vazů, kloubů a šlach. Výrobek získává již od roku 2006 vrcholné ocenění jako nejlepší přípravek na klouby.

....

Počet dávek v balení: 44 odděleně balených porcí

Samostatně balené balíčky zaručují, že ohromné množství účinných látek je možno přijmout bez chyb a omylů. Jestli vám jde o skutečně kvalitní suplementaci, je to stejné jak s tréninkem, neexistuje možnost zkratek.

Obsah účinných látek v jedné dávce:
Vitamin C (kyselina askorbová) - 100mg (167% DDD*)
Vitamin E (D-Alfa Tokoferol) - 100mg (333% DDD*)
Zinc (zinek pikolináte) - 15mg (100% DDD*)
Selen (selen sodný) - 70mcg (100% DDD*)
Mangan ( sulfát manganový) - 1mg (50% DDD*)

Joint Construction Complex - 3000mg:
Glucosamine - ( HCL, Sulfate KCI), Methylsulfonymethan (MSM), Chondroitin sulfáte A (CSA), Chondroitin sulfate B (CSB)

Joint Lubrication Complex - 1000mg:
Flaxseed Oil (50% Alpha Linolenic Acid), Cetyl Myristoleate Proprietary Blend (Cetyl Myristoleaste, Cetyl Myristate, Cetyl Palmitate, Cetyl Laurate, kyselina palmitová, kyselina olejová), Hyaluronic Acid

Joint Support Complex - 1000mg
Ginger Root Extrakt (Gingerols, Shogaols), Turmeric Extrakt (Curcumin), Boswellia (kyselina bosweliová), Quercetin, Bromelain

Ostatní ingredience:
Di-Calcium Phosphate, Whey Protein (Milk), Žraločí chrupavka, Karob, želatina, Glycerin, Soy Bean Oil, čištěná voda, Magnesium Stearate, Stearic Acid


*DDD = Denní doporučená dávka

Dávkování:

Berte jednu porci denně na prázdný žaludek, nebo s jídlem.

Osobně vždy dávkuji s jídlem. V případě problémů bych doporučil 2 sáčky denně.

 

Kolagen GREAT LAKES:

Great lakes je absolutní Leader ve sféře kolagenů již od roku 1922. Kolagen je podle mě jedna z hodně přehlížených věcí v lidské výživě. Spousta lidí přitom dle mého názoru trpí řadou problémů, které by s dostatkem kolagenu potažmo aminokyselin, které kolagenní bílkovina obsahuje třeba vůbec neměli. Jako například problémy kloubů, kůže, vlasů, nehtů apod. cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu.

Kolik procent jednotlivých částí našeho těla tvoří kolagen?

90 % očního bělma
80 % šlach
75 % pokožky
60 % chrupavek
30 % kostí
1–10 % svalové hmoty

Kolagen v podstatě funguje jako lepidlo pro celé naše tělo. Vytváří vazivo, čímž podporuje zdravou strukturu pokožky, svalové tkáně, kostí a šlach. Dokonce i výraz „kolagen“ pochází z řeckého slova „kólla“ a francouzské přípony „- gen“. Slovo lze doslovně přeložit jako „výroba lepidla“.

Tento protein podobný lepidlu je obzvláště koncentrován v tzv. extracelulární matrici (ECM). ECM v podstatě funguje jako podpůrný systém podobný pomyslné síti, která drží buňky pohromadě. ECM je také zodpovědná za vysílání signálů ke snížení zánětů a opravě poškozených buněk.

Kolagen se dá koupit velice levně i na našem trhu a nechci samozřejmě nikomu tvrdit, že tato drahá varianta je jediná možnost. Pro mě osobně je to ale top volba a sám ho užívám jelikož jde o nejkvalitnější kolagen na celém světovém trhu, proto tu má své místo. Je z BIO grass fed (pastveného) hovězího od opravdu kvalitních zdravých zvířat. Je košer a bez chemie. Je neskutečně dobře rozpustný kvůli dražší formě hydrolyzace.

Levné varianty kolagenu jsou extra levné většinou proto, že se používá nejlevnější forma hydrolyzace (případně žádná a jde jen o špatně rozpustnou želatinu) a defakto odpadní části nezdravých zvířat z velkochovů. Výsledkem je pak produkt, který velmi pění a vytváří hrudky a kousky a někdy má i nepříjemnou vůni a chuť. 

Toto je i ve studené vodě rozpustný kolagen - perfektní pro použití do nápojů nebo receptů. Má neutrální chuť i vůni.

Hydrolyzovaný kolagen je unikátní kombinace aminokyselin v koncetrovaném množství. Tento protein má velice nízkou molekulární váhu a proto je velmi lehce stravitelný - v minutách po přijmutí. Netuhne ani se nesrazí protože byl hydrolyzován pro rychlé využití. Kolagen je důležitý pro dusíkovou bilanci a je v dnešní době považován za top anti-aging (proti stárnutí) produkt.

Vhodný pro:

pro sportovce s velkou zátěží
pro aktivní lidi a starší generaci zejména
pro všechny hledající molekulárně velmi lehký zdroj tělu blízkého proteinu

Charakteristika a výhody Great Lakes hydrolyzovaného kolagenu:
rozpustný ve studené vodě
obsahuje čistý přírodní protein
protein s nízkou molekulovou hmotností, který je rychle absorbován v zažívacím traktu do 30 minut
certifikace Košer
Obsahuje přírodní kolagen pro podporu kloubů
Bezlepkový
Bez Glutamanu sodného (hojně používané dochucovadlo); neobsahuje ani volný glutamát z hydrolyzátu
GMO free
v průběhu výroby nebo jako hotový výrobek nebyl zpracován s ozářením
Kolagen je připravován v souladu s vysokými standardy instituce The United States Pharmacopeial Convention.

Splňuje normu USP 33-NF 28 testování na obsah těžkých kovů a mirkobiologickou kontaminaci.

Great Lakes má následující certifikace:

Kosher - Pareve, bezlepkové, neobsahují MSG, non-GMO, certifikované Keto, Paleo, ověřené bez glyfosátu, přírodní a kompatibilní s USP/NF, FDA certifikát kvality a SQF certifikováno na úrovni Global Food Safety Initiative (GFSI).

Kolagen Great Lakes Gelatin pochází z dobytka v Argentině a Brazílii. Jsou chovány na pastvinách a krmeny trávou na základě standardů American Grassfed Association a pokynů pro dobré životní podmínky zvířat. Produkce vylučuje použití růstových hormonů, antibiotik a steroidů, což je v souladu s potravinovou a zemědělskou legislativou v Argentině a Brazílii.

Společnost Great Lakes Gelatin® se zavázala monitorovat vznikající postupy a výzkum v oblasti dobrých životních podmínek zvířat a standardech chovu s ohledem na bezpečnost a kvalitu.

Pozn.: Tomuto produktu jednoznačně vděčím za svůj komplexní návrat po těžkém zranění (přetržení distální bicepsové šlachy v roce 2014), kdy jsem spotřeboval jen během prvních 2 měsíců po operaci asi 8 balení v kombinaci s vitamínem C. Momentálně používám se střídáním vždy 1 měsíc hovězí a 1 měsíc rybí kolagen a opakuji, nebo kombinuji.

Je možno přimýchávat do oblíbených nápojů nebo jídla díky neutrální chuti.

Nutriční hodnoty

  1 dávka (14g) 100g
kalorie 50 kcal / 210 kJ 350 kcal / 1470 kJ
bílkoviny 13g 92g
sacharidy 0g 0g
tuky 0g 0g

 Dávkování: 2 polévkové lžíce = 1 dávka (14g) možno použít 1-3x denně dle potřeby.

Osobně používám kolagen navíc v synergii s Vitamínem C 2x denně - ráno a večer po 1 dávce + případně Animal Flex v cyklech.


Mohlo by Vás zajímat

Animal Flex 44 dávek

Animal Flex 44 dávek

Světově oceňovaná kloubní výživa pro všechny od sportovců až po seniory.

není skladem

849 Kč

AllFLEX 60 kapslí

AllFLEX 60 kapslí

Komplex sedmi účinných přírodních látek se zaměřením na chrupavky, klouby a vazivo pohybového aparátu.

skladem

899 Kč

Hyaluron 90 kapslí

Hyaluron 90 kapslí

Kyselina hyaluronová v komplexu pro kůži a pohybový aparát.

skladem

599 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím