Rozšíření sekce Světová čokoláda

Výběr těch nejlepších stovek z celého světa bude teď stabilně na mém webu nově v sekci Světová čokoláda..
 
100% čokolády jsou obecně mé nejoblíbenější a osobně je používám i jako přírodní tonikum/energizér před tréninky - nepůsobí stimulačně a bez reálné energie jako například káva/nakopávače a nezasahují ani do spánku ani do CNS - jsou vybalancovány vysokým obsahem theobrominu a nejsou energizérem jen na základě stimulace, ale zejména na základě skutečné a objemné kalorické hodnoty (zejm. z kakaových tuků), která je významná i ve velmi malém množství gramáže (20-30g). Běžně na 50g odjedu perfektní trénink i v noci a pak jdu hned spát. Obsah dalších mnoha živin, zejm. hořčíku a dalších minerálů podporuje výkon i regeneraci. 100% čokolády neobsahují žádný cukr ani nic jiného než kakao.
theobromine-chain
Theobromin je ve stejné třídě stimulantů jako kofein, ale je zcela odlišný, protože nabízí déle trvající a uvolněnější energii bez prudkého výkyvu a následného pádu. Theobromin kofein dokonale balancuje. Na rozdíl od kofeinu není theobromin stimulantem centrálního nervového systému, a proto obvykle neprodukuje pocity na hraně nervozity a hl. není návykový. Možná si říkáte proč je tedy běžná čokoláda tak návyková - je to za a) kvůli kombinaci s cukrem (stejně jako vybudovala impérium závislosti společnost coca cola spojením nejdříve kokainu a cukru a později kofeinu a cukru s dalšími látkami) a za b) prostým masivním obsahem 200+ látek, stabilních tuků a živin vč. hojnosti minerálů, které v synergii zákonitě už stojí na hranici potřeby VS závislosti - protože mnoho z nich je zkrátka esenciálních pro lidské tělo a to jich z kakaa všeobecně získává obrovské množství v malé gramáži potraviny - což je pro něj a zejména pro mozek nejefektivnější. I proto mnoho těhotných a kojících žen miluje čokoládu ještě více než dříve - protože jim dodává mnoho kalorií, železa, hořčíku, draslíku, mědi, zinku, b-vitamínů, antioxidantů, fytochemikálií atd. atd. a v případě mléčné čokolády také mnoho vápníku a kompletních bílkovin.
Energie z theobrominu dodává více soustředění a spíše harmonizuje/stabilizuje než nakopává. Theobromin a kofein jsou podobně konstruované typy farmakologicky aktivních látek, ale se znatelně odlišnými účinky. Theobromin je jemný, mírný, má pomalý nástup, je dlouhodobý a není návykový, zatímco kofein je intenzivní, silný, rychle působící, krátkodobý a zcela návykový. Efekty přírodních alkaloidů ve vysokoprocentní čokoládě jsou skvěle stabilizovány jejím bohatým tukem, vlákninou a mikroživinami a působí v celku neuvěřitelných 200+ látek synergicky jako superpotravina - i proto se kakau již od Aztéků přezdívá pokrm bohů.
 
Málokdo si uvědomuje, jak bohatým zdrojem živin a zejm. minerálů pravé kakao skutečně je (viz analýzy). Je však potřeba myslet i na obsah antinutrientů a to zejm. oxalátů v pravém kakau, proto nedoporučuji více než 50g prášku/vysokoprocentní čokolády za den. Pravé kakao je opravdovou superpotravnou.
 
V sekci najdete mimo nejlepší světové 100% tabulky také další vysokoprocentní bio čokolády - vždy nekompromisní top typy "bean to bar", "tree to bar", "single origin"... ale i unikátní alternativní mléčné tabulky s kefírem, z kozího bio mléka, velbloudího mléka či tzv. stínového mléka (kombinace bio mléko + kakao zcela bez slazení - tento typ je vhodná alternativa k cukrovým čokoládám i pro děti) apod..
 
Je potřeba nezapomínat, že prémiové čokolády se nikdy nekousají ale cumlají a jedí se po kostičkách a v malém množství. Jejich vysoká cena je úměrná jejich kvalitě/původu surovin a výrobnímu procesu a zejména chuti, která je naprosto unikátní a nesrovnatelná s konvenční masovou produkcí. 
100% Auro (bez přísad) 60gBIO 100% Tanzania (s drcenými boby) Georgia Ramon 50gBIO Kozí mléko Georgia Ramon 50g
 
Více zde:
https://www.adamraw.cz/svetova-cokolada/
https://www.adamraw.cz/sportovni-vyziva/kakaove-produkty/

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím