Achilles Might je 100% přírodní elixír síly a vitality, formulovaný adaptogenními a nootropními bylinami nejvyšší kvality na počest největšího řeckého válečníka a vůdce legendární armády myrmidonských mravenčích bojovníků (celá mytologie viz níže..). Prvotřídní tonikum Qi pro epické jedince, kteří chtějí probudit hrdinu uvnitř sebe, využít okamžik a ovládnout průměrnost. 

Ultra koncentrovaný výtažek z "živého černého ženšenu síly" (horského Changbai black ant) a směs surového prášku black ant pocházejících z Di Tao a udržitelným způsobem divoce sklizený. Jediný produkt tohoto typu na světě, který je navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle (aktuálně nejlepší skladovací technologii pro výživu - biofotonové fialové sklo pro maximální energetickou potenci a ochranu obsahu).

∞ DI TAO ZDROJ ∞ DIVOCE SKLIZENÉ ∞ ORGANICKÉ ∞ KETO ∞ PALEO ∞ BEZ GMO ∞ BEZ MLÉČNÝCH SLOŽEK ∞ BEZ LEPKU ∞ BEZ SÓJE

Považován za vynikající adaptogenní látku dle TČM ve stejných kategoriích jako ženšen, rhodiola, schizandra, cordyceps, reishi a gynostemma, je černý horský mravenec (Polyrhachis vicina Roger) tradiční jedlý druh hmyzu v Číně. Známý a užívaný přes 3000 let pro své prospěšné živiny východním tonickým bylinářstvím se i v moderní době již stovky let používá přímo jako funkční přísada do různých farmaceutických výrobků, tonik, doplňků stravy či potravin a je nedílnou součástí TČM i čínských pharmacopoeia spisů.

Extrakt z černého mravence v síle 50:1 je pak nejkoncentrovanější a nejsilnější i nejdražší extrakt tohoto typu na světě a v ACHILLES MIGHT ho najdete celých 60% složení (60/40 ku surovému celistvému black ant prášku). K výrobě finálního produktu 50:1 extraktu byl potřeba 50ti násobek zdrojové suroviny. Pro 100g tohoto cenného a vzácného výtažku bylo tedy použito 5kg velkých divokých horských mravenců Polyrhachis vicina Roger z Di Tao sběru ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor. V produktu ACHILLES MIGHT je pak 60g 50:1 tzn. zdrojová surovina vzešla ze 3kg pro extrakt a ze 40g raw celistvého prášku Polyrhachis vicina Roger.

Největší část produkce černých mravenců z Číny se kultivuje na speciálních mravenčích farmách. To však mezi znalci a respektujícími tzv. Di Tao filosofii není zdaleka ideální a výsledný mravenčí extrakt má nižší účinnost kvůli nepříznivému prostředí a masové produkci.

V rámci našeho závazku poskytovat nejvyšší kvalitu pochází náš divoký produkt mravenčího extraktu, registrovaný jako doplněk stravy z nedotčeného prostředí Changbai hor v nadmořské výšce 1000 až 1500 metrů, což je úroveň, ve které roste divoký ženšen a kde jsou mravenci divoce a udržitelně dle zásad Di Tao sklízeni. Horští mravenci si staví hnízda uvnitř těchto kořenů divokého ženšenu. Mezi mravenci a rostlinou ženšenu se vyvinul skutečný symbiotický vztah. Mravenci se živí ženšenem a na oplátku vytvářejí ventilaci pro jeho kořeny. Oblast pohoří Changbai má rozmanité klima, jedna oblast přijímá více vlhkosti než druhá, to může mít určitý vliv na strukturu i barvu čerstvého horského mravence, proto tento unikátní přírodní extrakt - produkt divoké sklizně, může podléhat šarži od šarže nepatrným změnám, narozdíl od masově produkovaných, sjednocených a přizpůsobených farmových produktů.

Mezitím co západ tento adaptogen téměř nezná, tak v Číně je Polyrhachis vicina extrakt dokonce tradiční součástí oficiálních lékopisů a registrován jako farmaceutická látka předepisovaná ve vztahu k libidu a vitalitě. V EU však nemá (stejně jako například cordyceps) žádné schválené účinky, proto doporučuji hledat relevantní informace ve východních zdrojích a/nebo vycházet logicky z toho, co dokáží unikátní látky jeho složení a také jeho mikroživiny, například masivně zastoupený organický zinek či ecdysteron.

V Číně bylo studováno přes 400 známých druhů mravenců (existuje jich mnohem více) ale Polyrhachis Vicina Roger je jediným druhem, který čínské ministerstvo veřejného zdraví schválilo jako doplněk stravy.

Přestože legislativa EU nedovoluje vytvořit popis potenciálu plnohodnotným a uvést žádná (ani referencemi doložená) zdravotní tvrzení, tak níže naleznete maximální informační zázemí této konkrétní "tonické byliny" tradiční čínské medicíny, která je natolik významná a cenná, že se předpokládá maximální osobní vynaložení vlastních sil každého potenciálního konzumenta k dohledání všech nejdůležitějších studiemi i rukopisy prastarých textů východního bylinkářství doložených vlastností. 

Upozornění:
Tento přírodní doplněk stravy, skrze byl u MZe uvedený na trh jako doplněk stravy a nahlášen SZPI. Produkt však nemá EU legislativou schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není také určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte jej vždy mimo dosah dětí. Povinná data jsou uvedena na české etiketě a minimální trvanlivost na dně obalu. Účelem informací uvedených na této stránce produktu není zvýšení spotřeby a prodeje produktů, ale poskytnutí pestrých a obrazových informací o jeho původu, získávání, podstatě a složení. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání. Vždy si pečlivě prostudujte etiketu a použití doplňku stravy konzultujte s lékařem nebo lékárníkem, obzvláště pokud jste těhotná/kojící. Všechny informace a překlady čínských, anglických a řeckých prací v tomto článku související se starými texty a příběhy TČM a TTM, Řeckou mytologií a legendami a jsou pouze sdíleným osobním názorem pana Adama Raw.

Řecká mytologie a legendární symbolika za produktem ACHILLES MIGHT (by Adam Raw and Primal Alchemy)

Achilles je dle legend největším válečníkem a bojovníkem lidské historie. Byl nezranitelný (kromě paty), protože ho jeho matka jako miminko za patu celého ponořila do řeky Styx. Navíc se mu žádný válečník bojovými dovednostmi ani zdaleka nevyrovnal. V Homérově Iliadě jsou tzv. Myrmidoni vojáci, kterým velel právě Achilles. Jejich stejnojmenným předkem byl Myrmidon, král Phthiotis, který byl synem Dia (Zeuse) a „široce vládnoucí“ Eurymedousy, princezny Phthiotis. Nechala se jím dle řecké mytologie svést když na sebe vzal podobu mravence.

Myrmidon také zvaný "mravenčí člověk/ant-man" je jednou z ras s původem v řecké mytologii, legendách a folklóru. Ačkoli, zatímco jejich činy jsou dobře známé a široce převyprávěny, zejména v popisech Homerovy Iliady, zdá se, že jejich původ zůstává předmětem jakési debaty.. Slovo Myrmidon pochází z řeckého μυρμηδών nebo „murmedon“, což znamená „mravenčí lůžko“ nebo „mravenčí hnízdo“ (což je odvozeno z řeckého slova pro „mravenec“, μύρμηξ nebo „myrmex“), ale mnoho znalců se přesto dohaduje o tom, který ze dvou samostatných příběhů o původu přesně odpovídá za vznik prvních Myrmidonů. Jedna legenda (viz výše) říká, že pocházejí z princezny, Eurymedusy z Phthie (v řecké Thesálii), dcery jednoho smrtelného krále (nebo říčního boha) Achelouse. Zeus ji navštívil v podobě mravence (nebo v podobě jejího smrtelného manžela), svedl ji do románku a dočasně proměnil sebe i ji v mravence, aby mohli být spolu, aniž by je Héra špehovala. Výsledkem jejich spojení bylo početí syna poloboha - krále Myrmidona (Aeacuse), po kterém byl později pojmenován jeho kmen potomků.

Mezitím, další legenda (související s Ovidiem) naznačuje, že země Aegina utrpěla velký mor, který měl za následek mnoho úmrtí. Aeacus, současný král v té době (otec Pelea - tedy dědeček Achillea), se modlil k Diovi, aby obnovil populaci svého lidu; Zeus v reakci na to řekl, že králův lid sečte mravence, jejichž domov sídlí na jeho posvátném stromě, mocném dubu. Z nejbližšího mraveniště na nejbližším dubu pak vyrostli mravenci z drobného hmyzu v silné, statečné a pilné lidi - Myrmidony. Mnozí věří, že jeden příběh je více pravdivý nad druhým, přesto je ve skutečnosti docela možné, že oba mýty jsou pravdivé a že každý je jedním dílem skládačky o rozšíření kmenů, vždy však se společným předkem (Diem) a dotekem jeho božské síly. To je podpořeno skutečností, že po době vzniku příslušných myrmidonských kmenů se mravenec stal posvátným zvířetem v řeckých zemích Thesálie i Aeginy.

Reálný Myrmidonský pomník ve městě jejich původu v ŘECKU.
 
Vzhled Myrmidonů - silní a pohlední lidé, jejich oči mají vždy odstín šedé nebo stříbrné. Přirozený vzhled Myrmidona se zdá atletičtější než u normálního člověka, s mnohem menším úsilím potřebným k udržení záviděníhodné postavy a špičkové kondice.
 
Chování - pro tak militaristický národ není překvapením, že Myrmidoni byli extrémně disciplinovaní a soustředění. Bez otázek poslouchají rozkazy velitele (Achillea), rychle a efektivně vykonávají své úkoly a povinnosti. Myrmidon by dříve zemřel, než aby neuposlechnul rozkaz či porušil slib. Kdokoli nebo cokoli, co se těmto rozkazům postaví do cesty, bude rychle řešeno. Jsou velmi pragmatičtí, dělají vše, co považují za nutné, aby přežili. A i když nejlépe fungují ve skupinách, menší počet a dokonce i jednotliví Myrmidoni stále myslí velmi dobře, což z nich dělá skličující stratégy a smrtící bojovníky.
 
Schopnosti - Špičková kondice – schopnost využívat anatomii s optimální funkcí a/nebo estetickou přitažlivostí. Prozíravost – schopnost odolat psychickému narušení, interakci a/nebo kontrole. Nadlidská odolnost – schopnost odolat fyzickému zranění nad rámec lidských norem. Nadlidský metabolismus – schopnost přistupovat k vnitřním tělesným procesům s účinností přesahující lidské normy. Nadlidské reflexy – schopnost koordinovat reakce s rychlostí přesahující lidské normy. Nadlidská rychlost – schopnost pohybovat se rychlostí přesahující lidské normy. Nadlidská výdrž – schopnost odolat únavě a zotavit se z ní rychleji než znají běžné lidské normy. Nadlidská síla – schopnost vyvinout fyzickou sílu nad rámec lidských norem. Formická komunikace - schopnost psychicky vnímat mravence, komunikovat s nimi a/nebo jim poroučet.
Moderní vizualizace myrmidonských válečníků

Myrmidoni/ové jsou v řecké mytologii tedy nejvíce slavní jako elitní jednotky vedené Achillem během trojské války. Jako mýtická skupina lidí byli Myrmidonové údajně původně mravenci, které vytvořil v každém případě Zeus. Achilles byl synem Pelea, řeckého krále, a Thetis, mořské nymfy nebo bohyně. Zeus, král bohů a Poseidon, bůh moře, se oba zamilovali do Thetis a byli soupeři o její ruku v manželství. Peleus byl synem Aeacuse (krále Myrmidona) a proto Achilles sám patří mezi myrmidony.

MYRMIDONI A TROJSKÁ VÁLKA - Během trojské války měli Myrmidonové údajně pocházet z Phthie v Thesálii, když se říkalo, že nad nimi dostal velení Achilles, syn Pelea. Během trojské války patřili Myrmidonové mezi největší bojovníky v řadách achájských sil. Myrmidonové byli také silně loajální ke svým vůdcům a po většinu trojské války to znamenalo Achillea. Bylo to tedy tak, že když se Achilles po hádce s Agamemnonem stáhl z bitevního pole, udělali to i Myrmidonové; a právě v této době dopadla válka pro Achájce obzvláště špatně. 

Achilles odstraňuje Patroklovo tělo z bitvy - PD-art-100 - Leon Davent

Dalo by se bohatě pokračovat v rozepisování a polemice různých legend a dalších částí řecké mytologie a proplétání příběhů spojováním dalších a dalších bodů skládačky (můžete sami hledat v relevantních zdrojích), nicméně dle výše uvedeného ve zkratce již každý jistě rozumí, proč adaptogenní elixír síly a vitality - doplněk stravy nejvyšší kvality z černých horských mravenců (polyrhachis vicina roger AKA "černý ženšen") od Primal Alchemy obdržel právě název Achilles Might (Achilleova síla) a vychází z těchto mýtů. Osobně jsem produkt navrhl, dohledal spojitosti řecké mytologie s myrmidony, mravenci, Diem a Achillesem a spolu s majitelem Primal Alchemy (po něm v UK) uvedl na trh i u nás. Věřím, že se jedná o jeden z nejdůmyslnějších 100% přírodních adaptogenů na trhu od A až do Z. Lehkým snížením koncentrace nejsilnějšího extraktu 50:1 (který produkt však obsahuje!) "zředěním" s celistvým raw práškem polyrhachis vicina roger jsem rovněž navrhl já, jednoduše proto, že samostatný 50:1 extrakt, je až extrémně potentní (a dost agresivní/silný) a věřím, že vlastnosti celistvého prášku jsou něžnější, vyváženější a synergičtější ve vztahu k celistvé potravině, ze které vznikl - společně pak vytváří harmoničtější a více vybalancovaný nástroj síly a vitality a navíc i za rozumnější cenu. Finální poměr v produktu tedy zůstal 60/40 (50:1 extrakt/1:1 celistvý prášek) a je jak chuťově (více aminokyselin a mravenčí kyselky s notou až černého rybízu či coly), tak efektivitou (méně agresivní než čistý extrakt), dokonalou volbou pro téměř kohokoli..

Černý extrakt Polyrhachis Vicina je významným zdrojem naprosto unikátních látek jako je mravenčí ecdysteron a aldehydové sloučeniny (kterým se mj. přisuzuje unikátní síla mravenčího těla), chitin, kyselina mravenčí, triterpeny, S.O.D./superoxid dismutáza (77000 IU/100g), surové ATP (adenosintrifosfát), nejvyšší množství zinku vůbec (více než koncentrovaný extrakt z ústřic!), aminokyseliny (40-67%!) vč. všech esenciálních, minerály a vitamíny, stopové prvky a mnoho dalších. Mj. i díky všem těmto látkám je černý horský mravenec považován gramem ke gramu za jedno z nejsilnějších stvoření vůbec. Dokáže nést 50-100 násobek své vlastní váhy a tlačit břemeno o tisícinásobcích své vlastní váhy! Kromě toho nepostrádá ani rychlost, výdrž a velkou houževnatost a pracovitost.

Polyrhachis Vicina Roger je druh černého mravence tradičně známý v čínském bylinkářství jako „horský mravenec“, protože jak bylo zmíněno se vyskytuje primárně mezi kořeny živého ženšenu v pohoří Changbai v Číně. Je považován za přední tonickou bylinu TČM. Ačkoli je právě ženšen (u jehož kořenů se Polyrhachis Vicina Roger přirozeně a notoricky vyskytuje) považován za „krále bylin“ tak černý mravenec Polyrhachis Vicina je na východě známý jako „bylina králů“.

Entomofágie - dietní praxe pojídání hmyzu, byla součástí každého lékopisu předků po celé planetě. Imperiální záznamy uvádějí, že Polyrhachis Ant byl konzumován pro adaptogenní vlastnosti dynastickými pokrevními liniemi po celé věky, což se ukázalo zejména oblíbené během dynastie Zhou u vládců a jejich šlechtické elity v Číně.

QI i JING dle TČM

Polyrhachis Vicina extrakt má v TČM pověst své schopnosti související s vitalitou tím, že je údajně jedinečným tonikem Qi i Jing, což může být způsobeno mj. vysokým množstvím dostupného surového ATP (adenosintrifosfát) - čisté buněčné energie obsažené uvnitř. Po staletí se používá jako tonizující bylina energie jing v těle dle TČM. Vzhledem k tomu, že tato energie je pro TČM tak důležitá a zásadní, věnujte chvilku jejímu hlubšímu prozkoumání:

Jing je to, co je matérií pro život, může být transmutován a transformován v nový život prostřednictvím procesu tvoření. Jing je nejvíce rafinovaná látka v našem těle, tvoří tedy základ všech našich tkání, zejména mužských a ženských pohlavních tekutin. Jing představuje rezervu nebo uloženou energii těla, která se dělí na dva aspekty, prenatální a postnatální. Prenatální je to, co jsme geneticky a dědičně zdědili od našich rodičů a našich rodin (genetické dědictví). Postnatální je to, co během života nashromáždíme prostřednictvím naší stravy a životního stylu. Jedna část naší energie jing je tedy dle TČM zděděna a druhá je generována v našem vlastním životě. Je to naše schopnost vytvářet, uchovávat a ovládat tuto energii jingu, která dle TČM určuje naši sílu a potenciální délku života. Dle TČM má tedy jing obrovský vliv na kvalitu a kvantitu našeho bytí. Energii Jing lze pozorovat v lesku a struktuře kůže, vlasů, nehtů a jazyka. A co je nejdůležitější, energii jingu lze dle TČM pozorovat v naší plodnosti, sexuální zdatnosti, kreativitě, pudu, odvaze, vůli, inspiraci a sportovní síle. Jing také hraje obrovskou roli v síle kosterního systému, stejně jako produkci kostní dřeně a kmenových buněk. Energie Jing se pak dle TČM vyčerpává procesem samotného žití ale hl. také stresem, nadměrným emocionálním chováním, fyzickou a psychickou aktivitou a přepracováním. Avšak správným cvičením, stravou a užíváním tonických bylin můžeme tuto energii doplňovat a šetřit.

Polyrhachis Vicina dle TČM vyživuje všechny tři poklady: Jing, Chi(Qi) a Shen. To z něj samo o sobě dělá skutečnou superhvězdnou tonickou bylinu, ještě působivější je však skutečnost, že vyživuje jak jin, tak jang aspekty energie jing. Jin jingu je hluboce vyživující energie a je považována za základní kámen mladistvosti, svěžesti a vosk svíce života. Mnozí považují jeho akumulaci za více či méně budování zásob energie, které se v těle ukládají pro budoucí použití, a tak poskytuje dlouhodobé regenerační a omlazující vlastnosti. Jinové tonikum má tendenci vyživovat endokrinní hormony, které jsou znatelně vyčerpány stárnutím, stejně jako záchvaty a scénáři extrémního stresu, ať už jde o stres fyzický, mentální, emocionální nebo duchovní. Proces života a stárnutí tuto jinovou energii vyčerpává a může být také vyčerpána přepracováním, únavou, plozením dětí, nadměrným nebo chronickým užíváním drog/léků, nemocemi, nadměrným emocionalismem a sexuální přemírou. Nedostatek Jin Jingu se může projevit jako tmavé kruhy pod očima, bolesti zad, slabé ledvinové a reprodukční funkce, nízká odolnost vůči infekcím, slabé trávení a také další známky předčasného stárnutí. Jangový Jing je pak hluboce posilující a inspirující. Polyrhachis Vicina Roger je dle TČM většinou lidí dobře snášen právě proto, že obsahuje jak jin, tak jang, díky tomu je ve svých účincích vyváženější. Některé bylinky, jako je ženšen nebo jelení paroh, mohou být pro určité lidi často až příliš hřejivé nebo povzbuzující, a proto je polyrhachis považován za stabilnější a vhodnější alternativu.

Polyrhachis Vicina Roger je zapsán jako "bylina králů" v klasickém čínském lékopisu zvaném "Ben Cao Gang Mu", kterou napsal legendární bylinář Li Chi Zhen. Možná to je důvod, proč byl horský mravenec považován za "tonickou bylinu" nejvyšší úrovně a byl také oblíbený mezi vládnoucí elitou starověké Číny, což bylo doloženo imperiálními záznami. 

Zprávy BBC uvedly, že „vědecký výzkum v Číně ukázal, že určitý druh čínského mravence, Polyrhachis Vicina Roger, prodlužuje u krys dlouhověkost a vitalitu - toto se však samozřejmě netýká lidí (proto nejde o poukaz na možné zdravotní tvrzení :).

Bílkoviny, minerály, vláknina

Černí horští mravenci obsahují až 67 % bílkovin, s velmi nízkým obsahem tuku. Vysoký obsah bílkovin vč. všech esenciálních aminokyselin z produktů z černých mravenců mj. dělá vhodný doplněk pro sportovce jako zdroj unikátních bílkovin a dalších synergických složek. Prášek mravenčího extraktu lze smíchat s jinými prášky nebo v koktejlech, pro zvýšení bílkovin a elektrolytů. Protein obsažený v mravencích má velmi vysokou kvalitu, protože aminokyseliny jsou ve skvělém poměru.

Černí mravenci jsou bohatý zdroj minerálů a ve skutečnosti obsahují NEJVYŠŠÍ přírodní množství zinku ze všech známých živých organismů. 1KG černých mravenců obsahuje neuvěřitelných 227-311mg zinku, toto množství je dále zvýšeno v sušeném koncentrovaném extraktu na několikanásobek. Ústřice jsou známé (také zejména jako koncentrovaný extrakt, ale i syrové), že obsahují nejvíce využitelného zinku ze všech přírodních zdrojů (160-200mg na 1KG) a mnohem více než další nejbohatší zdroj - červené maso, polyrhachis vicina je však skutečným králem zinku. Tento Zinek je navíc přírodně vázán v peptidech a aminokyselinách s esenciálními ko-faktory a tak je extrémně dobře vstřebatelný. Ostatní obsažené minerály (elektrolyty) jsou také poměrně bohaté, zejména železo, vápník, hořčík, selen a chrom. Jak již bylo zmíněno, obsahují nejvyšší známou koncentraci zinku v přírodě. Zinek je nezbytný pro velké množství procesů v těle včetně tvorby krve. Zdravá krev = větší kapacita přenosu kyslíku do svalů = lepší sportovní výkon. Mravenci obsahují pouze malá množství sacharidů, z nichž většina je ve formě nerozpustné vlákniny zvané chitin (exoskelet). To je perfektně synergické k vysokému obsahu bílkovin, protože je dobře známo, že vysoký obsah bílkovin je ideální spolu s vysokým příjmem vlákniny i vzhledem k mikrobiomu.

Unikátní ecdysteron

Mravenční bioaktivní ecdysteron: Ecdysteron (Ecdy) je hmyzí hormon nacházející se v členovcích, který reguluje jejich vývoj. Je také syntetizován řadou rostlin (fytoecdysteron) k boji proti hmyzím škůdcům. Má řadu farmakologií studovaných vlastností včetně anabolických a adaptogenních. Ecdysteron je široce prodáván jako doplněk stravy ke zvýšení fyzické výkonnosti sportovců. Kromě anabolického účinku Ecdy závislého na estrogenovém receptoru beta (ERbeta) ve svalech zůstávají molekulární mechanismy velkého množství dalších farmakologických účinků indukovaných Ecdy neznámé. Strukturálně je ecdy velmi podobný androgenům (mužským hormonům jako je testosteron) a mnozí navrhují jeho použití jako bezpečnější a přírodní alternativu k anabolickým steroidům.

BLACK ANT A MOJE ZKUŠENOST, VYUŽITÍ NA WORKOUT

,,Vedle divokého cordycepsu pokládám black ant za největší game changer v mé tréninkové suplementaci. Je to pro mě tak silný ergogen a tak potentní látka, že jsem ji s mega respektem v jeden moment prostě vysadil. První kůru jsem totiž užíval cca měsíc a půl, na všechny tréninky jako součást mého běžného před-tréninkového rituálu s shilajitem, cordycepsem a dalšími složkami přírodního dýchánku (vč. ledové sprchy), po nichž vždy praktikuji svůj trénink již delší dobu ve zcela meditativním stavu a bez stimulantů. První tréninky jsem pokaždé v prvních sériích překonával své staré rekordy o několik opakování až jsem došel do bodu, že jsem vyplnil dlouhodobý cíl stanovený pro svou nejnižší letní váhu a sets and reps na Ukrajině (70 shybů v jedné sérii - https://www.instagram.com/p/CZ6mPZDlBBh/ ). Plán byl zvládnout to již minulý rok při jen cca 88kg a jednom jídle denně, což jsem stejně nedokázal a držel se pořád někde mezi 55-60 shyby. S divokým cordycepsem a black antem jsem to vyplnil nakonec při těžkých cca 94kg a navíc v zimě, což je samo o sobě něco, co je těžko pochopitelné a nečekané (šlo to v rozmezí asi 62,64,66,68,70 o cca 2 opak každý trénink). Zaznamenal jsem taky hl. rapidní regeneraci a celkovou efektivitu přes den, bylo těžké se unavit a trénoval jsem denně (daily sets) i při 10+ hodinové práci. Uvědomil jsem si jak silná látka polyrhachis vicina vlastně je a proto jsem ji následně vysadil. Jsem rozhodnutý jeho užívání a neskutečný potenciál nyní velmi dobře plánovat a využívat a chtěl bych případně poradit/apelovat i na ostatní aby to udělali podobně, s rozvahou - toto je velmi silná přírodní věc a je třeba ji použít rozumně a maximálně efektivně. Já jsem užíval velmi vysoké dávky a navíc v kombinaci s ostatními adaptogeny a ergogeny TČM a včelími produkty, problém je, že člověk se pak ani necítí jako člověk a to přirozeně uvnitř vyvolávalo otázky a možná i jakousi obavu udržitelnosti. Člověk to chce za každou cenu zachovat a ochránit, nechce o to už přijít, je to neuvěřitelně nabíjející a povzbuzující koktejl pocitů a štěstí z toho, že máte v rukou mocný přírodní nástroj/zbraň. Což je vlastně ale past protože s každou mocnou zbraní je třeba umět zacházet v první řadě. Black ant je dle mého názoru v rovině přírodních látek pro sportovce záležitostí, ke které je třeba mít velký vděk, pokoru a respekt. Začít s dávkováním postupně a individuálně testovat nejdříve samostatně a pak i v kombinacích. Odvděčí se jistě velmi nečekaným zásahem do výkonostního režimu nejednoho sportovce a to třeba i tak masivním jako v mém případě. Právě díky superlátkám jako je tato, shilajit, kolostrum, borovicový pyl či cordyceps a další.., jsem našel dokonalou odpověď na fyzickou optimalizaci a pro mě absolutně nadřazenou přírodní alternativu ke stimulantům a/nebo zakázaným látkám typu doping/anabolické steroidy.´´

Já k před-tréninkové optimalizaci: De facto všechny "před-tréningovky" (95% na trhu) jsou stavěné jen na principu nakopnutí a stimulace silnou dávkou kofeinu nebo jiných stimulačních látek a navíc jsou silně chemicky ochucené (sladidlo, barvivo, aroma). Následně se přidá mix pár aminokyselin (většinou v zanedbatelném množství, nebo špatné formě) anebo trocha creatinu a v mnoha případěch ještě další stimulanty. Výsledkem je, že játra musí odbourávat spoustu chemie a současně jsou přetížena množstvím stimulantů (to později vede k přemíře estrogenu v těle a nabourání funkce šlach protože játra řídí šlachy) - na tréninku se sice cítíte skvěle a k neporažení, protože CNS (centrální nervový systém) byl silně stimulován k výkonu, ale později se tělo musí zdravotně vypořádat s následky a vypálený CNS způsobuje, že fyzicky i výkonnostně postupně upadáte (místo toho aby jste přirozeně sílili) a musíte již "před-tréninkovku" používat, aby jste dosáhli alespoň nějakých běžných výsledků. Bez ní je pak nejen těžké nebo pocitově "nemožné" fyzicky cvičit, ale mnohdy se vůbec ke cvičení odhodlat a dokopat psychicky. Toto vytváří začarovaný kruh a uživatel běžného "preworkoutu" se tak stává obětí a kořistí své neznalosti a nesprávného jednání (takto je tomu např. také často v případě zneužívání steroidů a anabolik neznalými jedinci a začátečníky).

Je třeba si uvědomit, že vše má svou cenu. A nedá se čekat, že když budu přijímat pravidelně vysoké dávky stimulantů a nakopávat se chemií, nebude to mít na tělo žádný dopad. To co vám chemie přinese, si vždy minimálně 3x vezme nazpátek později. Nedoporučuji proto nikomu, kdo nemá speciální jednorázové cíle (bez návyku může nárazově stimulační formule zvýšit výkon o hodně) nebo například účelnou soutěžní rutinu apod. aby vůbec konvenční nakopávače a běžné před-tréningovky používal. Pro menší množství kofeinu vždy v případě nutnosti jednorázově a vyjímečně postačí např. silný čajový výluh či kvalitní káva, do které se dá přidat například MCT olej či kakao pro natažení a stabilizaci efektu a správnou energii (samozřejmě nepřidává se cukr) apod. Např. káva je navíc celistvá, takže látky v ní obsažené působí v přirozené synergii.

Pravá síla a umění, je však podávat výkon zcela bez stimulace CNS. To poskytuje svobodný, udržitelný a v podstatě neomezený přirozený rozvoj i do budoucna a navíc s minimalizováním rizika zranění. Na toto apeluji po více než 18ti letech tréninkové historie v kuse, kdy všechny své seriózní zranění při vrcholovém sportu na její cestě, jsem si způsobil právě pod vlivem stimulantů CNS.

Pokud se již vrcholový nebo zkušený sportovec rozhodne pro před-tréninkovou formulaci, měl by se zaměřit jen na funkční složení bez pře-stimulace CNS - tzn. opravdu fungující látky (většinou aminokyseliny ve volných formách) podrobené mnoha skutečným studiím na opravdových atletech. A dále bez kofeinu, protože kofein je snadné kdykoli dle potřeby k formulaci samostatně přidat kvalitní kávou. 

Je třeba se zaměřit na efekt pro svalstvo a tělo, který cítíme uvnitř - na přirozené (né na sílu vytěžené) vytrvalosti, síle, odolnosti, regeneraci a zotavení po tréninku. Nakopnout se, přestřelit CNS a dát nějaké váhy nebo výkon je velmi snadné, ale následky jsou kruté a negativní. Jít však cvičit plně přirozený a připravený i bez nákopu, jen podpořený funkčními látkami - to je racionální a logické jednání zkušeného sportovce. Stimulace se pak dá využít nárazově v případě nutnosti nebo speciální události (a má pak i náležitý efekt), neměla by však mít místo v suplementaci těch, kdo se snaží spojit jejich sport a zdraví (a budoucnost) ruku v ruce a mají správný rozhled.

Cesta silných přírodních tonických bylin a výtažků bez chemie a stimulantů jistě nabízí minimálně zajímavou alternativu s hlubší přidanou hodnotou, která skrývá mnohá tajemství a potenciál, jež čekají na prozkoumání, objevení a prožitek každého pokojného bojovníka otevřeného vnímat své tělo, mysl i ducha jinak než jen jako sportovec.

Black ant extract je dle mého názoru jedna z těch daleko nejlepších přírodních tonických bylin pro sportovce a pro použití zejména na trénink (před či po) nebo před jakoukoli těžkou fyzickou/psychickou aktivitou.

 

Prana Charged™ - přidaná hodnota produktů Primal Alchemy

CO ZNAMENÁ PRÁNICKY NABITÉ?

Jde o dokonalé sjednocení starověké moudrosti předků s vědou 21. století, které se značka Primal Alchemy rozhodla aplikovat na své nejlepší produkty. Revoluční proces infuze vitální orgonové energie do hmoty - infuze přesně té energie životní síly, kterou naši dávní předci z celého světa a historie napříč časem označovali mj. např. jako Čchi, Mana a Prána.

Traduje se, že mnoho věků byla studována jak jejich podstata tak manipulace s nimi a zároveň aplikace těchto energií i jejich generování. Tato nauka však byla uchovávána v tajnosti v rámci královských kněžských a mystických řádů a alchymistů, aby byla jako posvátná energetická věda zachována a chráněna po celou historii lidí. Přestože kvantová fyzika se těší velkému uznání některých předních ikon, filozofů i vědců tak nauka a práce s orgonovou energií je tedy veřejnosti téměř neznámá.

Pránu dobíjecí zařízení je speciální orgonový generátor. Primal Alchemy má údajně technologii, kterou tyto silné energie izoluje, koncentruje a vlévá do svých produktů. Pomocí nejmodernějšího generátoru orgonské energie a dalších doplňkových kvantových technologií tedy vlastně nabíjejí své suroviny a dostávají obsah na vysokou vibraci.

432 Hz ∞ NALADĚNÍ

Primal Alchemy produkty jsou naladěny na 432 Hz, což je frekvence OM a zároveň posvátné číslo, které je v nauce o energiích známo, jako vedoucí rezonance přirozené harmonie živého vesmíru, kódující tajemství věčného života a osvícení. Je to snaha Primal Alchemy podpořit ještě více pozitivní efekty svých produktů a spojení fyzických, mentálních a duchovních těl konzumentů do vzájemné harmonie a proudu kvalitnějšího života.

„ZDRAVÍ JE BOŽÍ DAR A PÉČE O TĚLO JE POSVÁTNÁ POVINNOST, JEJÍŽ ZANEDBÁVÁNÍ, JE SKUTEČNÝ HŘÍCH“ -EUGEN SANDOW

Doplněk stravy. ACHILLES MIGHT - Primal Alchemy 100g. Achilles might je 100% přírodní elixír síly a vitality, formulovaný adaptogenními a nootropními tonickými bylinami nejvyšší kvality na počest největšího řeckého válečníka a vůdce legendární armády myrmidonských bojovníků Achillea. Prvotřídní tonikum Qi pro epické jedince, kteří chtějí probudit hrdinu uvnitř sebe, využít okamžik a ovládnout průměrnost. Ačkoli je ženšen považován za „krále bylin“ tak "černý horský ženšen black ant" (černý mravenec Polyrhachis vicina Roger) je znám jako „bylina králů“. Jediný adaptogen tohoto typu na světě, který je navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle. 
Obsah: 100g (40 dávek po 2,5g)
SLOŽENÍ ve 2,5g (1 dávce): Extrakt Black Mountain Ant 50:1* 1500mg, surový Black Mountain Ant prášek* 1000mg 
*označuje přísadu Di Tao získávání a divoce sklizenou ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor.
Ostatní stopové ingredience: maltodextrin (bez GMO)

Doporučené dávkování: Lze konzumovat buď smícháním 2,5 g (1 čaj. lžička) prášku do filtrované vody / oblíbeného nápoje dle libosti nebo sníst ze lžičky napřímo/rozcumlat a/či zapít následným douškem tekutiny s krouživým pohybem kolem úst před polknutím. Konzumujte nejlépe na lačný žaludek. (,,Osobně prášek pomalu rozcumlávám, ale popíjím k tomu teplý shilajit pro synergii účinku a využitelnost a přijde mi to tak nejlepší. Doporučuji používat před tréninkem nebo ráno´´). Doporučuje se používat výtažky tonických bylin denně v menších odměřených dávkách, spíše než občasné vysoké dávky nahodile.

Země původu: Čína (pohoří Changbai 1000-1500 m.n.m.)
Výrobce: Primal Alchemy Ltd, 4 Anson Court Barns, Staffordshire, ST20 0JS, UK
Distributor v ČR: www.AdamRaw.cz, Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949 IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu. Skladujte v temnu, suchu a chladu.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná nebo kojící, užíváte léky a/nebo máte zvláštní zdravotní stav, poraďte se o užívání s lékařem. Není určeno osobám mladším 18ti let.

 Česká etiketa produktu (registrováno jako doplněk stravy u MZE a na České Potravinářské Inspekci od 12/2022):

Nejlepší skladovací technologie pro organickou hmotu současnosti - fialové sklo

Tmavě fialovou speciální sklenici, kterou s tímto produktem zdarma získáte, někteří obchodníci prodávají prázdnou samostatně za vysokou cenu! Je velmi hodnotná, rozhodně ji proto nevyhazujte a ponechejte si ji na další skladování i jakýchkoli jiných potravin běžně užívaných v domácnosti (např. rýže, čokoláda, koření, proteiny, včelí produkty apod.)!!

Přirozená bariéra - speciální fialové sklo také působí jako přirozená bariéra pro energii uloženou v samotném produktu a udržuje ji uvnitř. Tím se prodlouží přirozená kvalita produktu. Ve vědeckých testech má fialové sklo MIRON ve srovnání s jinými skleněnými, plastovými nebo hliníkovými obaly až čtyřikrát lepší skladovací kvalitu. Čtyřikrát! A to bez použití konzervantů a aditiv. Delší životnost a možnost opětovného použití a recyklace činí ze skla MIRON udržitelnou volbu.

REFERENCE:
Vlastní text Adama Raw (90%)
Nutritional composition of Polyrhachis vicina Roger (Edible Chinese black ant)
Farmakologické účinky a klinické využití černých mravenců CPhI Pharma Online 2020-10-15
Čínské texty
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
web, knihy, videa, brožury
materiály dodavatele
greeklegendsandmyths.com
warriorsofmyth.fandom.com
wikipedie
mironglass.com

 


Mohlo by Vás zajímat

Arganový olej BIO lisovaný za studena (Maroko) 100ml

Arganový olej BIO lisovaný za studena (Maroko) 100ml

100% čistý arganový olej s certifikací ekologického zemědělství.

skladem

499 Kč 339 Kč

D-manóza a brusinky (extrakt) 60 kapslí

D-manóza a brusinky (extrakt) 60 kapslí

D-manóza a brusinkový extrakt vysoké kvality Dr. Mercola.

skladem

599 Kč

Dárkový poukaz pro nákup na adamraw.cz

Dárkový poukaz pro nákup na adamraw.cz

Dárkový poukaz pro nákup na našem eshopu www.adamraw.cz

skladem

1 000 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím